Samsung, cihazın özellikleri ve özellikleri hakkında giderek daha fazla ayrıntı ortaya çıktıkça Galaxy Tab S9’u (Ultra) piyasaya sürmeye yakın olabilir. En yeni ve belki de en heyecan verici olanı, amiral gemisi Android tabletin sözde hız aşırtmalı işlemcisi ve pil kapasitesi.

Samsung Galaxy Tab S9 Ultra: amiral gemisi tabletler yolda!

Qualcomm’dan Snapdragon 8 Gen 2 ile çalışan cihazlar arasında, Samsung Galaxy S23 (inceleme) pastanın üzerindeki krema. Özel olarak adlandırılan “for Galaxy” işlemci, standart SoC’ye (Çip Üzerinde Sistem) kıyasla biraz hız aşırtmalı ve ana çekirdekte tipik 3,2 GHz yerine hız aşırtmalı 3,36 GHz sunuyor. Kısa mesaj servisi Twitter’ın derinliklerinden yeni bir sızıntı, Galaxy Tab S9, Tab S9 Plus ve Samsung Galaxy Tab S9 Ultra’nın aynı ekipmandan yararlanabileceğini öne sürüyor.

Bilgi, “adlı bir muhbirden alındı.Tech_Reve“, özellikle Snapdragon 8+ Gen 2’den bahsediyor. Ancak, daha sonra bir kullanıcı çeviride bir karışıklık olabileceğini ve sızıntının bunun yerine Galaxy için Snapdragon 8 Gen 2’yi kastetmiş olabileceğini öğrendi. Snapdragon 8 Gen 2’nin “Plus” versiyonu henüz resmi olarak duyurulmadığı için Galaxy” işlemcisi için çok daha makul.

Bir masa üzerinde Smasung Galaxy Tab S8, S8+ ve S8 Ultra

Galaxy Tab S8 serisi orta boydan büyüğe kadar mevcuttur. / ©Samsung

Ayrıca Galaxy Tab S9 Ultra’nın pili, Galaxy Tab S8 Ultra’ya (test) kıyasla değişmeden kalabilir. Buna göre premium tabletin 10.880 mAh pil kapasitesine sahip olacağı, bunun da muhtemelen 11.200 mAh olarak pazarlanacağı söyleniyor. Daha verimli işlemci ve optimize edilmiş yazılımla birlikte, tabletin gerçek pil ömrü yeniden iyileştirilmelidir.

SoC ve pilin yanı sıra, geçen ay Samsung’un Galaxy Tab S9 üçlüsüne toz ve su girişine karşı IP67 derecesi vermek için çalıştığı bildirildi. Bu, tabletlerin daha önce yalnızca sağlam Galaxy Tab Active modelleriyle mümkün olan suya batmaya ve sıçrayan suya karşı resmi olarak korunduğu anlamına gelir.

Galaxy Tab S9’un yaz aylarında, Samsung’un da bunu yapmasından hemen önce, iki seri arkadaşıyla birlikte piyasaya çıkması bekleniyor. Galaxy Z Katlama 5 ve Galaxy Z Flip 5’i duyurdu. Güncellenen Galaxy Watch 6 ve Galaxy Watch 6 Classic’in de Ağustos ayında çıkması bekleniyor.

Bu cihazlardan en çok hangisi sizi heyecanlandırıyor? Yorumlarda bize bildirin, merak ediyoruz!

genel-27