Bir rapora göre, diğer A serisi ve Z serisi telefonlarla birlikte Samsung Galaxy S20 serisinin Android 14 güncellemesi alması beklenmiyor. Güney Koreli akıllı telefon üreticisi, geçen yıl uygun Galaxy telefonları için Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesini yayınladı. Google’ın Android 14’ü piyasaya sürmesinden sonra bir sonraki büyük işletim sistemi güncellemesini sunması bekleniyor. Bir sonraki işletim sistemi güncellemesinin, bu yıl piyasaya sürüldüğünde iyileştirmeler ve yeni özelliklerle geleceği söyleniyor. Samsung, iddia edilen One UI 6 güncellemesi için planlarını henüz açıklamasa da, bir sonraki büyük One UI güncellemesini alması beklenmeyen Samsung Galaxy akıllı telefonların bir listesi çevrimiçi olarak ortaya çıktı.

Bir SamMobile’a göre rapor, Samsung, en son Galaxy S23 serisi de dahil olmak üzere belirli Galaxy telefonlarında sözde Android 14 tabanlı One UI 6 güncellemesini kullanıma sunacak gibi görünüyor. Şirket, yakın zamanda piyasaya sürülen modeller için dört yıllık işletim sistemi güncellemesi vaat ettiğinden, 3 yaşındaki bazı Galaxy telefonları için piyasaya sürülecek. Bu, eski Galaxy S20 serisi, S20 FE, Galaxy S10 Lite ve diğer birkaç telefonun bir sonraki büyük işletim sistemi güncellemesini almayacağını ve yalnızca güvenlik güncellemelerini alacağını gösteriyor.

Samsung Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra, Galaxy S10 Lite ve Galaxy S20 FE’nin Android 14 güncellemesini almayacağı bildiriliyor. Bu arada, Samsung Galaxy Z Fold 2 ve Galaxy Z Flip dahil olmak üzere Samsung’un Galaxy Z serisinin bir parçası olan katlanabilir telefonları da rapora göre güncellemeyi almayacak.

Samsung Galaxy A22, Galaxy A32, Galaxy A51, Galaxy A71 ve birkaç Galaxy tablet ile Galaxy Note 10 Lite ve Note 20 serisi dahil olmak üzere birçok Galaxy A serisi telefon, One UI 6 güncellemesini almayacak .

Samsung, Android 13’ü geçen yıl uygun Galaxy telefonlarına sundu. Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesi, Google’ın Android işletim sisteminin en son sürümünü, iyileştirilmiş gizliliği ve yeni özelleştirme seçeneklerini getiriyor. Ayrıca pil ömrünü ve performansını iyileştirdi. Güncelleme aynı zamanda kullanıcıların birkaç widget’ı ana ekranda tek bir widget’ta birleştirerek yerden tasarruf etmelerini sağlar. Samsung ayrıca, Android 13 güncellemesini zaten almış olan birkaç uygun akıllı telefona artımlı bir One UI 5.1 güncellemesi sunmaya başladı.


Samsung’un Galaxy S23 serisi akıllı telefonları bu hafta başlarında piyasaya sürüldü ve Güney Koreli firmanın ileri teknoloji cep telefonları üç modelde de birkaç yükseltme gördü. Fiyatlardaki artış ne durumda? Bunu ve daha fazlasını Gadgets 360 podcast’i Orbital’de tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8