Bu türe uzun yıllar hakim olduktan sonra, Sims 4’ün sonunda Cities Skylines yayıncısı Paradox’un yeni hayat oyunu Life By You şeklinde bir rakibi var gibi görünüyor. Bugün ortaya çıkan yeni oynanış görüntüleri ve ayrıntılarıyla Life By You Steam istek listesi artık mevcut ve tam ön siparişler Epic Games Store aracılığıyla mevcut. Erken erişim ayrıca 2023’ün sonlarında, Life By You’nun tam çıkış tarihinden önce onaylandı.

Life By You erken erişim 12 Eylül 2023’te başlıyor. Yapabilirsiniz Life By You’yu Epic Games Store’da 39,99 ABD Doları (34,99 GBP) karşılığında ön sipariş ver veya istek listenize eklemek için Steam’e gidin.

Cities Skylines yayıncısı Paradox Interactive’in bir alt bölümü olan Paradox Tectonic tarafından geliştirilen Life By You, daha derin ve ayrıntılı yaşam oyunu özellikleri ile modlama ve özelleştirme için kapsamlı seçenekler sunarak kendisini The Sims’ten farklı ve üstün kılıyor gibi görünüyor. Life By You’nun yeni fragmanına aşağıdan göz atın:

Karakterleriniz arasındaki konuşmalar, üretilmiş, Simlish tipi bir konuşma yerine gerçek dilde yapılır. Paradox ayrıca, istediğiniz her şeyi inşa etmenize ve oyuna entegre etmenize izin veren kapsamlı içerik oluşturucu araçları sağlayacak şekilde ayarlanmıştır.

Kendi konuşmalarınızı da oluşturabilirsiniz – Paradox’un Life By You’da konuşma yapmak için kullandığı araçların aynısı oyuncular tarafından kullanılabilir. Bu, kendi konuşma dizilerinizi yazabileceğiniz ve bunları kendi oyununuza toplu olarak aktarabileceğiniz anlamına gelir. Benzer şekilde, Life By You’nun topluluk desteği, oyuncuların senaryo yazdıkları konuşmaları birbirleriyle paylaşabilecekleri anlamına gelir.

Nitekim model, senaryo ve görev editörleri de dahil olmak üzere Paradox’un kullandığı tüm araçlar oyuncuların kullanımına açık olacak. Life By You’da yükleme ekranı yoktur ve karakterleriniz arasında istediğiniz zaman, nerede olurlarsa olsunlar – evde, işte veya sosyalleşirken – anında geçiş yapabilirsiniz.

Geleneksel yaşam oyunu tarzında bir kariyer oluşturabilir, bir aile kurabilir ve bir yuva kurabilirsiniz. Bununla birlikte, Life By You ayrıca kendi oyun içi işlerinizi tasarlamanıza ve kurmanıza ve üçüncü şahıs gözleminden tam oyuna geçiş yapmanıza olanak tanır – karakterlerinizi hayatlarını sürdürürken izleyip yönetmenin yanı sıra, yönetmenliğe geçiş yapabilirsiniz. kontrol edin ve kişisel olarak onlar gibi oynayın.

Paradox Tectonic genel müdürü Rod Humble, “Life By You, modern tarz, gerçek dil konuşması ve benzeri görülmemiş ifade özgürlüğü ile yaşam simülasyonu türünü geliştiriyor” diye açıklıyor. “Oyunun kapsamlı özelleştirme araçları, benzersiz düzeyde hikaye anlatımına izin veriyor ve bu yaz erken erişime giren oyuncuların ortaya çıkaracakları kreasyonları görmek için sabırsızlanıyorum.”

Paradox Interactive CEO’su Fredrik Wester, “Paradox Tectonic’in bu oyunla ilgili vizyonu, ‘oyunları biz yaratırız, hikayeleri siz yaratırsınız’ şeklindeki daha geniş felsefemize doğal olarak uyuyor,” diye devam ediyor. “Oyuncuların bu yeni sanal alanda ne tür hikayeler yarattığını görmek için can atıyoruz.”

Elbette The Sims 5’in çıkış tarihi de ufukta görünüyor, bu da hayat oyunu rekabetinin 2023’te gerçekten çok kızışabileceği anlamına geliyor. Bu yıl beklenen diğer gelecek oyunlar.oyun-2