Final Fantasy XVI’nın geliştiricileri, hikayeyi geçmenin ve her şeyi tamamlamanın ne kadar süreceğini açıkladı. Famitsu ile yakın zamanda yapılan bir röportajda, Twitter kullanıcısı @aitaikimochi tarafından çevrildiyönetmen Hiroshi Takai ve yapımcı Naoki Yoshida, oyuncuların oyunun hikayesini tamamlamasının yaklaşık 35 saat alacağını söyledi. Üstelik Final Fantasy XVI’nın sunduğu her şeyi tamamlamak, oyuncuların yaklaşık 70 ila 80 saatini alacak.

Röportajda geliştiriciler, yan görevler de dahil olmak üzere oyunların çeşitli yönlerini de tartıştılar. Yoshida, Final Fantasy XVI’da oyuncuların üstlenebileceği pek çok yan görev olacağını söyledi. Oyun, oyuncuların yapması için hikayeler, savaşlar ve daha fazlasıyla dolu olacak. Yani oyuncular sadece ana hikayeyi bitirmek ve oyunu geçmek isterlerse bu yaklaşık 35 saat sürecek. Yoshida ayrıca Final Fantasy XVI’nın savaşlar ve yan görevler hariç 11 saatlik ara sahneler içerdiğini söyledi. Bu nedenle, oyuncuların oyunun olay örgüsünde tadını çıkarabilecekleri çok sayıda sinematik olacak.

FF16’nın, tam önünüzdeki yolu görebildiğinizi düşündüğünüz anda başka bir yöne çekildiğiniz bir roller coaster deneyimi gibi hissetmesini istiyoruz.

Naoki Yoshida’dan Famitsu’ya, çeviren @aitaikimochi

Ancak oyunda ustalaşmak istiyorlarsa, bu onların kabaca 70 ila 80 saatlerini alacaktır. Buna tüm aksesuarları almak, yan görevleri tamamlamak ve tüm canavarları avlamak da dahil, geliştiriciler ayrıca oyunda Final Fantasy Mode olarak adlandırılan New Game Plus modundan da bahsetti. Bu mod, onlar tarafından delicesine zor olarak tanımlanıyor, bu yüzden tamamlanması daha da fazla saat sürecek.

Final Fantasy XVI Çıkış Tarihi

Final Fantasy XVI, bu yıl 22 Haziran’da PlayStation 5’te süreli özel olarak piyasaya sürülecek.

Bu haber hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde düşüncelerinizi paylaşın!

oyun-5