Başlık: Casus x Aile cilt 9
Yazar: Tatsuya Endo
Yayımcı: Viz Medya
Dil: İngilizce
Biçim: Fiziksel
Sayfalar: 215
Tür: Aksiyon, Komedi, Shonen
Yayın tarihi: 21 Mart 2023

Hikaye

Lüks gemideki krizle Cilt 9’da teslim alma ile! Gemiye bir bomba yerleştirildiğine dair kanıt varken Yor hala savaşta. Twilight, Anya’yı bir kreşe gönderir ve bombayı sökmek için yola çıkar; ancak Anya kaçar ve gemide daha fazla bomba olduğunu duyar. İnsanları nerede oldukları konusunda mümkün olan en şirin şekilde uyarmak için elinden gelenin en iyisini yapıyor. Sonunda, günü kurtarmada etkili bir rol oynadı! Tatil adasına indiklerinde, hem Anya’yı hem de Yor’u bitkin düşüren biraz eğlenceye atılırlar! Görünüşe göre Twilight yükü tekrar taşımak zorunda!

Buradan birkaç dolgu bölümüne geçiyoruz. Bunlardan biri Twilight’ın Bond’u yürüyüşe çıkarması ve birkaç maceraya atılmasıyla ilgili, diğeri Franky’nin Fiona Frost’a bazı belgeleri sahte bir mühürle noter tasdik ettirmesi için yardım etmesini ve sonuncusu Becky’nin Twilight’a aşkını itiraf etmeye çalıştığını görüyor… evet , doğru okudunuz.

Son bölümümüz bizi yepyeni bir düşmanın ortaya çıktığı Eden akademisine geri götürüyor…. Bayan Schlag… kelimenin tam anlamıyla herhangi bir nedenle herhangi birine Tonitrus Cıvataları dağıtan bir disiplin kurulu üyesi. Yanlış gülümsemek, mendilsiz olmak, konuşurken sadece yanlış üslup kullanmak… tüm bunlar ve daha fazlası size bir şimşek kazandıracak! Anya ve sınıfını yakalar ve çanta incelemesi için onları tek sıra halinde dizer! Anya, cesurca bir şey yaptığında Damian’ın bir cıvata yemek üzere olduğunu fark eder! Twilight’ın operasyonu beklenmedik bir dönüşe mi gidiyor?

Karakterler

En büyük gelişme son bölüme kadar gelmedi ve Damian ile Anya’yı kapsıyordu. Anında geri dönüp arkadaş olmasalar da, Anya’nın hareketi, Damian açısından gerçekten garip ve muhtemelen üzücü bir arkadaşlığı başlatabilecek kıvılcım olabilirdi. Ya öyle, ya da Alacakaranlık’ın Anya’nın bir İmparatorluk Bilgini olma gereksinimini ortadan kaldıracak olan planının yedek bölümünü gerçekleştirmesine yetecek kadar onunla çarkları yağlayacak. Bunun o kıvılcım mı yoksa tek seferlik bir alay mı olduğunu söylemek için biraz erken ama bunun nereye gideceğini zaman gösterecek.

Ben buna karakter gelişimi diyecek olsam da, Frankie’nin hayatına biraz göz attık. Fiona’nın onunla çalışması oldukça ilginç. Bunun nereye varacağını görmemiz gerekecek (biraz daha komik bir rahatlama için tek seferlik daha fazla bölüme bahse girerim).

Yeni karakterimiz Bayan Schlag…. Sadece vay. Yani, tüm motivasyonu, imparatorluk alimi olmak üzere olan ve gelecek vaat eden bir öğrencinin bir gün mendilini unutup… bu yüzden… ellerini pantolonuna silmiş olmasından kaynaklanıyor. Öğrenciler, sadece su varken kendi kendine işediğini düşünerek onunla dalga geçtiler. Daha sonra suçlu bir hayata döndü, bir direniş grubuna katıldı ve bir daha ondan haber alınamadı. Vay canına… bu hızla arttı. Böylece göklerden tonitrus cıvataları yağdıran katı bir kural uygulayıcısı oldu. Alacakaranlık’ın görevi için kesinlikle ciddi bir tehdit oluşturuyor!

Son düşünceler

Bu cilt tek kelimeyle özetlenebilir: Çeşitlilik!

Lüks lineer ark için güzel bir sonuca vardık, bize diğer karakterlerimizden bazılarına (Becky ile gerçekten tuhaf bir karakterle birlikte) ve Eden Academy hikayesinin devamına bir göz atmamızı sağlayan bazı güzel dolgu bölümlerimiz vardı. başka bir dönüş yaptı. Bir sonraki ciltte bu yayı daha fazla ele alıp almayacağımızı veya ufukta Twilight’ı bekleyen başka bir büyük görev olup olmadığını merak ediyorum.

Bond bu ciltte de güneşte biraz zaman geçirdi. Kelime oyunu kullanmamak ama köpek ve Twilight arasında bir bağ oluşuyor gibi görünüyor. Yine de, Twilight’ın Bond’un geleceği görebileceği gerçeğini maskelemek için sonuçtan sonra sonuca varması hoşuma gitti. Demek istediğim, o bir köpek, bu yüzden sırrını kimseye gerçekten söyleyemez. Anya dışında kimsenin bunu çözüp çözemeyeceğini merak ediyorsun.

Genel olarak, eğlence ile dolu başka bir iyi cilt. Gemideki kreşin adının Waku Waku Çocuk Odası olması… Bu, aynı anda yüzümü avuçlayıp gülmeme neden oldu. Tebrikler!

En sevdiğiniz sosyal medya ağlarındaki diğer The Outerhaven incelemelerine de göz atabilirsiniz:

Twitter’da bize abone olun: https://twitter.com/theouterhaven
Facebook’ta bize abone olun: https://www.facebook.com/TheOuterHaven
Youtube’da bize abone olun: http://www.youtube.com/theouterhavennet

Bu öğe, VIZ Media tarafından incelenmek üzere sağlandı.

oyun-4