Sandy Kasırgası’nın Brooklyn’deki eski Coney Island Hastanesi’nin acil servisini sular altında bırakmasından on yıl sonra, yerine iklime dayanıklı yeni bir hastane inşa edildi. İskele ve iş makineleri ile çevrelenecek olan 11 katlı bina, Ruth Bader Ginsburg Hastanesi South Brooklyn Sağlık kampüsünde neredeyse tamamlandı. Hastane, 2012 süper fırtınasından kötü bir şekilde etkilenen yakınlardaki Brighton Plajı’na yaklaşık 20 dakikalık yürüme mesafesindedir.1982’den beri şehrin ilk yeni devlet hastanesidir.

Ekim 2012’de, Sandy Kasırgası üç eyaletli bölgeyi silip süpürdü ve Güney Brooklyn’i özellikle sert bir şekilde vurdu. Fırtına Cadılar Bayramı’ndan hemen önce geldi, milyonlarca kişinin elektriğini kesti, şehrin %17’sini sular altında bıraktı ve kapatmak metro sisteminin tüm bölümleri. Sandy ayrıca kıyı topluluklarını sular altında bıraktı. 14 metrelik fırtına dalgası ve yol açtı 72 ölüm New York, New Jersey ve Connecticut’ta.

fırtına gecesi

Hastanenin baş sağlık görevlisi Terence Brady, fırtınanın nihayet şehre ulaştığı akşamı hatırlıyor. Brady, personelin birkaç gündür kıyıya doğru ilerleyen fırtınanın farkında olduğunu, bu nedenle önlem olarak en kritik hastalardan bazılarının başka hastanelere nakledildiğini açıkladı. Bazıları şehirdeki farklı tesislere gönderilirken, diğerleri Westchester County olarak çok uzaktaki hastanelere nakledildi.

Fırtına New York’u karaya vurdu 29 Ekim alan. O akşam, Brady ilk başta herhangi bir sel görmedi. Fırtınanın büyük kesintilere yol açmadan geçip gideceğini umuyordu. Ancak akşamın ilerleyen saatlerinde Ocean Parkway’i su basmaya başladı. Su acil servise koştu.

“Kelimenin tam anlamıyla okyanus kapılardan içeri girmeye başladı. Her kapı. Muhtemelen bir buçuk fit yüksekliğindeydi, ”diye hatırladı Brady. “Bütün kapıları kapatmıştık ve tüm kapalı kapılardan geliyordu. [and] kapıların altında.”

Su, hastanenin güç kablolarının yerleştirildiği bodrum katına aktı. Birinci katın sular altında kalmasından bir saatten fazla bir süre sonra binadaki elektrik kesildi. “Elinizi önünüze uzatabilir ve hiçbir şey göremezdiniz. Bu gerçekten korkutucuydu, ”dedi Brady.

2012'de Sandy Kasırgası'nın selinden sonra Coney Island Hastanesi'nden bir görüntü.

2012’de Sandy Kasırgası’nın selinden sonra Coney Island Hastanesi’nden bir görüntü.
Ekran görüntüsü: NYC Sağlık+Hastaneler/Güney Brooklyn Sağlık

Sular yükseldikçe hastane karar verdi. jeneratörleri kapat bir güvenlik önlemi olarak. Sağlık personeli, bilgisayar sistemleri kapalıyken hastaları tedavi etmek ve kağıt üzerinde notlar tutmak için el fenerleri kullandı. Jeneratörler birkaç saat sonra tekrar açıldı. Aynı gece, personel duman kokusu aldı ve hastanenin içinde yangın çıkmasından korktu. Aslında, otoparktaki bir araba alev almıştı; hastalar risk altında değildi. Brady gururla, “Tek bir can kaybı yok,” dedi.

“Hala yürüyüşe çıkma konusunda yaralandık. Aslına bakarsanız, lobiye tekneyle getirilen insanlar var” dedi hastanenin tesisler başkanı Daniel Collins.

Son teknoloji bir yedek hastane

Gelecekteki seller, ikinci katta bulunan yeni acil servise ulaşamamalıdır.ilk yerine r. Çevresi boyunca 4 metrelik bir beton duvar otopark benniyettıbbi tesisi 500 yıllık bir selden korumak için tasarlandı. Bu, hastanenin yoğun selden korunduğu anlamına gelir. 500’de 1 (yalnızca %0,2) olma şansı.

2012'de Sandy Kasırgası sırasında eski Coney Island Hastanesinin dışında bir araba alev aldı.

2012’de Sandy Kasırgası sırasında eski Coney Island Hastanesinin dışında bir araba alev aldı.
Ekran görüntüsü: NYC Sağlık+Hastaneler/Güney Brooklyn Sağlık

Diğer yeni özellikler, mevcut iklim gerçeğimizi hesaba katar. Ambulanslar, ikinci kattaki acil servise o kata kadar çıkan beton bir rampa ile ulaşabiliyor. Yeni Ginsburg binası artık beşinci katta yedek güç, su ve ısıtma barındırıyor. Personel, güçlü fırtına dalgalanmaları ve sel baskınları karşısında bile ışıkları açık tutabilmelidir.

Bölge, gelecekteki sellere karşı hala hassastır. Yeni NYC Health + Hospitals/South Brooklyn Health, Sheepshead Körfezi’nin kenarında, Brighton Beach mahallesinin hemen üzerinde yer almaktadır. Göre Risk Faktörü web sitesigelecekteki sel riskini değerlendirmek için kullanılan çevrimiçi bir araç, alan önümüzdeki 30 yıl içinde orta düzeyde sel riski altındadır, bu da “selin topluluk içindeki günlük yaşamı etkilemesi muhtemel” anlamına gelir.

Sandy’nin verdiği hasar başka gerekli sebeplere yol açtı. tıp kampüsü genelinde yükseltmeler. Gelecekteki ikinci kat acil servis şimdi daha büyük. Artık güncel teknolojiye sahip daha fazla ameliyathane var, robotik cerrahi salonu ve yatılı diyaliz. açıldığında 2023’ün ilk yarısındahastane 60 davranış sağlığına ev sahipliği yapacak yatak ve 80 adet özel medikal cerrahi yatak bulunmaktadır. Duvarlar, okyanus temalarına uyması için açık maviler ve yeşiller ile boyanmıştır ve daha yüksek katlarda, ilçe ve Manhattan manzaralı büyük pencereler bulunmaktadır.

Brooklyn'deki Ruth Badger Ginsburg Hastanesi'nin acil katı ikinci katta olacak.  Ambulanslar buraya burada gösterilen beton rampadan erişebilir.

Brooklyn’deki Ruth Badger Ginsburg Hastanesi’nin acil katı ikinci katta olacak. Ambulanslar buraya burada gösterilen beton rampadan erişebilir.
Fotoğraf: Angely Mercado

“Bu hastane son teknoloji olacak. Bu yüzden, insanlarla ilgilenme yeteneğine sahip olacaksın başından sonuna kadar sıcak, hastalıklar, soğuk,” dedi Brady. “İklim değişikliği ile ne kadar donacağımızdan pek emin değilim. artık değil.”

Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi’nden yapılan tahminler, the Ülkenin kıyı şeridi 2050 yılına kadar deniz seviyesinin yaklaşık bir fit yükselmesini görecek. Halihazırda su basmış altyapıyla mücadele eden NYC gibi kıyı şehirleri, yalnızca daha savunmasız hale gelecek ve bu, şiddetli yağış olayları sırasında ve sonrasında bölge sakinlerinin acil servislere erişimini zorlaştıracaktır. Diğer tıbbi tesisler t’den ilham almanız gerekebilirRuth Bader Ginsburg Hastanesi, aşırı hava koşulları sadece daha yaygın hale geldiğinden.genel-7