Bharti Airtel, ön ödemeli kullanıcıları faturalı bağlantılara geçmeye çekmek için 105-320 GB aralığında aylık veri sunan çeşitli aile planlarını kullanıma sundu.

Şirketin web sitesine yüklenen yeni aile planları Rs aralığındadır. 599 ila Rs. Ayda 1.499, DTH ve sabit geniş bant hizmetini bir araya getiren Black family planları ise Rs aralığında. 799 ila Rs. Ayda 2.299.

Bir şirket yetkilisi PTI’ye, yeni planların ön ödemeli müşterileri faturalıya geçmeleri için çekmeyi amaçladığını söyledi.

Aralık 2022 çeyreğinde 332 milyon olan toplam mobil abone tabanının yüzde 5,4’ü şebekesinde faturalı abone sayısına sahip.

Bharti Airtel’in faturalı müşteri tabanı yıllık bazda yaklaşık yüzde 8 artarak 31 Aralık 2022 itibarıyla 18,9 milyona ulaştı.

Bu yeni aile planları, 2-5 cep telefonu bağlantısının tek bir plan altında toplanmasını sağlar.

Airtel, Amazon Prime aboneliğini altı aylık ve Disney+Hotstar’ı 1 yıllık bir paket halinde sunarken, Netflix’i daha yüksek fiyat planlarında sunuyor.

Yetkili, “Genellikle aile içindeki ön ödemeli kullanıcılar tüm verileri tüketemez. OTT hizmetlerinin gruplandırılması, harcamalarını optimize etmelerine yardımcı olacaktır” dedi.

Black Family Planlarında Airtel, DTH hizmetini Rs’den başlayan giriş seviyesi planında bir araya getirdi. Ayda 799, Rs için 2 mobil faturalı bağlantıyla geniş bant bağlantısı. 998 ve Rs’nin altında. 2.299 plan, şirket DTH ve geniş bant hizmeti ile 4 faturalı bağlantıyı bir araya getirdi.

Yetkili, planlar hizmetlerden verimli bir şekilde yararlanacak olsa da, şirketin aile planı abonelerinden kullanıcı başına ortalama gelir (ARPU) açısından kazanç sağlamayı beklediğini söyledi.

Önemli bir büyüme matrisi olan Bharti Airtel ARPU, Rs’deydi. Aralık 2022 çeyreğinde 193.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8