Tekken 8’in kadrosu ve oynanışı gelişmeye devam ediyor, tamamen yeni görsel tasarımlara ve oyunun ağır acele odaklı tarzına daha uygun yeni hareketlere sahip geri dönen dövüşçüler ekleniyor. Bu karakterler, sadece birkaç isim vermek gerekirse, Jin Kazama, Nina Williams, Paul Phoenix ve Kazuya Mishima gibi geri dönen dayanak noktalarını içerir.

Bugün erken saatlerde Bandai Namco, serinin ilk kıskaççısı King için yeni bir oynanış fragmanı yayınladı. King bugüne kadar her Tekken oyununda oynanabilir oldu ve Tekken 8 bu trendi bozmayı planlamıyor. Ayrıca sekizgen şeklinde ve duvar dışında hiçbir mekaniği olmayan, arena benzeri yepyeni bir sahne sergiliyor. King’in yepyeni oyun fragmanı (ve yeni aşaması) aşağıda görülebilir.

King, Tekken’in önde gelen kıskaçlarından biridir ve oyuna zincir atışları getirir. King ayrıca, komboları genişleten bir fırlatıcıdan sonra gerçekleştirebileceği bir tanesi de dahil olmak üzere birden fazla yepyeni komut kapma özelliğine sahiptir. Yeni sistem mekaniğine daha iyi uyum sağlamak için birkaç hamlede bazı özellikler değiştirildi.

King’in görsel tasarımı, Tekken 7 kostümünün unsurlarını alıyor, ancak etrafta koşturduğu pelerinin ön kısmı biraz yeniden tasarlandı. Güreş teçhizatı, 29 yıldır spor yaptığı aynı sarı ve mavi renk düzenini koruyor ve görsel değişiklikleri oyuna da uzanıyor; yenileri de dahil olmak üzere birçok komut yakalama, her şeyi daha dinamik hissettiren yepyeni kamera çalışmasına sahiptir.

King’s Rage Art’ın yanı sıra karakter için çeşitli zafer animasyonları da gösterildi. Genel olarak, gösterilen diğer karakterlerle karşılaştırıldığında, King, Nina, Paul ve Law şimdiye kadar her oyunda yer alan tek karakterler. Yoshimitsu (henüz oyunda olmayan) gibi diğer karakterler şu anda kayıp, ancak bu karakterlerden daha fazlası ortaya çıkarsa güncelleyeceğiz.

King’in dahil edilmesinin potansiyel soruyu ortaya çıkardığı belirtilmelidir; Marduk ve Armor King gibi diğer kıskaçlar Tekken 8’e ne zaman gelecek? Her ikisi de önceki başlıkta DLC karakterleriydi ve Marduk söz konusu olduğunda, Tekken 4’ten beri her oyunda buradalar. Ancak henüz oyunda görülmediler, bu yüzden geri gelip gelmeyecekleri belli değil. Olumsuz.

Karakterler, hikaye, fragmanlar ve DLC dahil olmak üzere Tekken 8 hakkında daha fazla bilgi yayınlandıkça güncellemeye devam edeceğiz. Tekken 8’in daha sonraki bir tarihte PlayStation 5, Xbox Series X|S ve Steam üzerinden PC’de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Ön sipariş bilgileri şu anda bu noktada açıklanmadı.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17