Oppo Find X6 serisi, 21 Mart’ta Çin pazarına çıkacak. Oppo, resmi Weibo hesabı aracılığıyla, yeni Find X serisi akıllı telefonların geldiğini doğruladı. Seri, normal Oppo Find X6 ve Find X6 Pro’yu içerebilir ve bunlar Oppo Pad 2 ile birlikte tanıtılacak. Şirket ayrıca resmi çevrimiçi mağazası aracılığıyla telefonlar için ön rezervasyonları kabul etmeye başladı. Ayrıca Oppo Find X6 serisinin renk seçenekleri, RAM ve depolama yapılandırmaları da internete sızdırıldı.

Oppo Find X6 serisi 21 Mart’ta piyasaya sürülecek. Geçen yılki Oppo Pad’in halefi olan Oppo Pad 2 de amiral gemisi akıllı telefonlarla birlikte piyasaya sürülecek. Lansman etkinliği Çin’de yerel saatle 14:00’te (11:30 IST) yapılacak. Tanıtım şirket tarafından Weibo’da paylaşılan (Çince) posterler. Afiş, Oppo Find X6 serisinin MariSilicon X NPU ve Hasselblad marka kamera kurulumuna sahip olacağını gösteriyor.

Oppo ayrıca resmi kanalı aracılığıyla Find X6 serisi ve Oppo Pad 2 için ön rezervasyonları kabul etmeye başladı. İnternet sitesi Çin’de ve JD.com. Ancak, fiyatlandırma detayları şu anda bilinmiyor.

Ayrı ayrı, tipster SnoopyTech (@snoopytech) Twitter aracılığıyla sızdırılmış Oppo Find X6 ve Find X6 Pro’nun renk seçenekleri ve RAM ve depolama yapılandırmaları. Tipster’a göre, vanilya modeli yıldızlı gökyüzü siyahı ve karlı dağ altın tonlarında gönderilecek. Tek 12GB RAM + 256GB depolama seçenekleriyle sunulabilir. Oppo Find X6 Pro’nun ise bulut mürekkebi siyahı ve Feiquan yeşili tonlarında ve 12GB RAM + 256GB depolama ve 16GB RAM + 256GB depolama seçenekleriyle çıkış yapacağı söyleniyor.

Geçmiş sızıntılara göre, Oppo Find X6’nın MediaTek Dimensity 9200 SoC tarafından desteklendiği ve Oppo Find X6 Pro’nun bir Snapdragon 8 Gen 2 SoC alabileceği söyleniyor. Her iki modelin de üçlü arka kamera taşıyacağı söyleniyor.

Bu arada, yakın tarihli bir Geekbench listesi, Oppo Pad 2’de Snapdragon 888 SoC önerdi. En üstte Android 13 tabanlı ColorOS 13 üzerinde çalışabilir ve 8 GB RAM paketleyebilir.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8