Google Nest Hub’ınızı fabrika ayarlarına sıfırlama, çok sık yapacağınız bir şey değildir. Aslında çoğu insan muhtemelen Nest Hub’ını sıfırlamak için bir neden ile karşılaşmaz. Ancak cihazınızla ilgili bir sorun yaşıyorsanız veya onu satmaya hazırlanıyorsanız, Google’ın size bu görevi yerine getirmeniz için basit bir yol sunduğunu bilmek sizi memnun edecektir.

Burada, bir Google Nest Hub’ı fabrika ayarlarına nasıl sıfırlayacağınızın ve bunu yapmanız gerekebilecek birkaç nedenin dökümünü bulabilirsiniz.

John Velasco / Dijital Trendler

Sıfırlama nedenleri

Bir kişinin Google Nest Hub’ını fabrika ayarlarına sıfırlamak istemesinin birkaç nedeni vardır. Belki de en bariz olanı, bir Google Nest Hub Max’e geçecekleri ve artık Nest’lerine ihtiyaç duymayacakları. Fabrika ayarlarına sıfırlama, hesabınız o cihaza bağlı olmadan eski hub’ınızı satmanıza veya bir arkadaşınıza veya aile üyenize vermenize olanak tanır.

Sıfırlamanın başka bir nedeni güvenlikle ilgilidir. Geçen yıl haberlerde kaç tane veri ihlali ve cihaz korsanlığı olduğu göz önüne alındığında, potansiyel olarak saldırıya uğrayabilecek veya başka bir şekilde verilerinizi paylaşabilecek herhangi bir cihaza karşı temkinli olmanız anlaşılabilir. Hub’ınızın fabrika ayarlarına sıfırlanması, cihazdaki tüm bilgilerinizi siler.

Sürekli olarak teknik sorunlarla karşılaşıyorsanız, sıfırlama da uygulayabilirsiniz. Cihaz, sorulara yanıt vermeyi ihmal etmek veya Wi-Fi ağınıza bağlanmak gibi hatalı çalışıyorsa, o zaman iyi, eski moda bir fabrika ayarlarına sıfırlama işlemi yapılabilir.

Google Nest Hub 2. Nesil masada.

John Velasco / Dijital Trendler

Hazır, ayarla, sıfırla

Ne yazık ki Google Nest Hub’ı fabrika ayarlarına sıfırlamak için uygulamayı veya sesli kontrolleri kullanamazsınız, ancak kolay bir alternatif var. Google Nest Hub’ı sıfırlamak için tek yapmanız gereken, sağ taraftaki (ekranın arkası) ses düğmelerini iki parmağınızı kullanarak 10 saniye basılı tutmak. Tek ve tek adım bu. Cihaz otomatik olarak yeniden başlatılacak ve işiniz bitti. Bunu nasıl yapacağınızı hatırlayamazsanız, basitçe “Hey Google, fabrika ayarlarına sıfırla” diyebilirsiniz ve asistan size fabrika ayarlarına nasıl sıfırlanacağını söyleyecektir.
genel-19