Google’ın Pixel 6 serisi için Pixel March Özellik Düşürmesine dahil ettiği özelliklerden biri, kutudan çıkar çıkmaz Pixel 7 ve Pixel 7 Pro’nun bir parçası olan daha hızlı ve geliştirilmiş Gece Görüşü özelliğidir. Ama alışılageldiği gibi, Google, 2021 Pixel modellerinin yalnızca daha yeni 2022 telefonlarında bulunan bir şeyi almasına izin veren bir algoritma geliştirmeyi başardı.
Google bunu her zaman yapıyor ve bunu fotoğraflardaki dikkat dağıtıcı unsurları ortadan kaldıran Magic Eraser ile yapıyor ve bunu tüm Pixel modellerine ekledi. Ayrıca Pixel 7 serisinin geliştirilmiş versiyonu olan Direct My Call özelliğini de alarak Pixel 4a (5G) Pixel 6 hattına ekledi. Bu, bir işletmeyi arayan kişinin kullanabileceği tüm seçenekleri (müşteri hizmetleri için 1’e basın, muhasebe için 2’ye basın, ödeme yapmak için 3’e basın) otomatik kayıt listesi seçenekleri oynamaya başlamadan önce bile ekranda gösterir.
Pixel Night Sight özelliği, flaşı etkinleştirmeye gerek kalmadan düşük ışık koşullarında fotoğraf çekmek için kullanılır. Google Kamera uygulamasının 8.8 sürümüne sahip olan Pixel 6 serisi kullanıcıları artık geliştirilmiş Gece Görüşüne sahiptir. Pixel 6 ve Pixel 6 Pro kullanıcıları, Night Sight fotoğraflarında “pozlamalar eskisinin yarısı kadar uzun olabileceğinden daha az hareket bulanıklığına” sahip olduğundan bir gelişme görecekler. Google, “Ve Night Sight’ın, eskisinden daha keskin, güzel, düşük ışıklı görüntüler üretmek için artık normal pozlama süresinin yalnızca yarısına ihtiyacı var” diyor.

Gece Görüşü sekmesi basılıyken, ekranın sağ alt tarafındaki düğmeye dokunmak, aydınlatma koşullarına bağlı olarak genellikle 6 saniyeye kadar çıkan 1, 2 veya 3 saniyelik bir pozlama süresi veya Maks arasında seçim yapmanızı sağlar. Bu nedenle, daha iyi görüntü kalitesi için daha hızlı bir pozlama süresi mi yoksa daha uzun bir pozlama süresi mi istediğiniz size kalmış. Her iki durumda da, Pixel 6 ve Pixel 6 Pro kullanıcıları için maruz kalma süresi, birinci nesil Night Sight ile uğraşmak zorunda olduklarından çok daha kısa olacaktır.

Bu, Night Sight kullanarak fotoğraf çeken bir Pixel 6 serisi kullanıcısının, keskin bir Night Sight fotoğrafı çekmek için kamerayı eskisi kadar uzun süre sabit tutmaya çalışmak zorunda kalmayacağı anlamına gelir.

Bu yazarın Pixel 6 Pro’su QPR3 Beta 1’i çalıştırıyor ve telefonumdaki Google Kamera uygulamasının sürümü 8.8. Uygulamanın hangi sürümüne sahip olduğunuzu kontrol etmek için şu adrese gidin: Ayarlar > Uygulamalar ve Tüm xxx uygulamalarını gör üzerine dokunun. Kamera uygulamasına ilerleyin ve sayfanın en altında size Google Kamera uygulamasının hangi sürümüne sahip olduğunuzu gösterecektir.telefon-1