Bir filmin ne kadar korkutucu olduğunu nasıl anlarsınız? Pekala, geçen ay yayınlanan bir resim o kadar korkunç ki, bir izleyicinin filmi izlerken Apple Watch’unu iki kez patlattı. Saat her iki seferde de Joseph Monstern’ı kalp atış hızının yüksek olduğu konusunda uyardı. Twitter kullanıcı adı olan Monstern Yusuf, tweet attı (üzerinden Bağımsız) Apple Watch’unun kalp atış hızının dakikada 120 atışın üzerinde olduğu konusunda onu uyardığını gösteriyor. Başka bir fotoğraf, Monstern’ın adı verilen filmi izlediği salonun içini gösteriyor. Dış Sular.
Yapımcılığını ve senaristliğini Robbie Banfitch’in üstlendiği filmde, “dört gezgin, Mojave çölünün ücra bir bölümünde kamp yaparken akıl almaz bir terör yolculuğu yaşıyor.” Tamam, kulağa çok korkutucu gelmeyebilir. Ancak filmin özeti şunu ekliyor: “Gizemli sesler onları rahatsız etmiyor ve tehditkar bir güç alçaldığında, ruhları paramparça eden karanlığa doğru korkunç yolculukları başlıyor.”

Joseph, tweet’inde Banfitch’e seslendi ve şöyle yazdı: “Bu gece oldukça olaylı geçti diyebilirim! @RobbieBanfitch harikasın, çok komiksin ve @TheOutwaters’ın bu yeniden izlemesi, buna inandığım fikrimi sağlamlaştırdı. Buluntu bir korku filminde şimdiye kadar yaşadığım en korkunç ve travmatik sahnelerden birine sahibim.”

Apple Watch’ından gelen iki yüksek kalp atış hızı uyarısından bahseden Monstern, “Aslında film boyunca iki tane aldım.” O da tarif etti Dış Sular “sadece deliliğe bir iniş bile değil, aynı zamanda duyulara tam gelişmiş bir saldırı … tıpkı kafaya balta gibi.” Filmi izleyen başka bir kişi, Brandy Sims şöyle yazdı: “Kafa karıştırıcı, rahatsız edici, son derece kaygı uyandırıcı ve cehenneme doğru mutlak bir yolculuktu.” Başka bir kişi “kusmak için tiyatrodan ayrılması” gerektiğini söyledi.

Bu filmi sinemada izlemeyi planlıyorsanız, bu korku hikayesini izlerken nabzınız yükselmeye başlarsa uyarı alabilmeniz için Apple Watch’unuzun tam şarjlı olduğundan emin olun.

telefon-1