Diablo 4 kampanyasındaki ilk perde, Kırık Tepeler’de gerçekleşir. Erkenden, deneyebileceğiniz çok sayıda mekaniği olan bölgenin başkenti Kyovashad’ı ziyaret edebileceksiniz. İşte size bu şehirdeki pek çok özellik konusunda yardımcı olacak Diablo 4 Kyovashad merkez kılavuzumuz.

Diablo 4 Kyovashad hub özellikleri

Diablo 4 Kyovashad merkezi, kampanyanın başlarında açılır. Temel olarak, Nevesk mezrasındayken Lorath Nair adında bir rahiple tanışacaksınız. Lilith’in katılımı ortaya çıktıktan sonra, kuzeydoğuya seyahat edecek ve sonunda Kyovashad şehrine ulaşacaksınız. Orada size en büyük günahınızı bir levhaya yazmanız söylendi (korku, öfke, gurur, açgözlülük veya sadece karalamalar). Ancak o zaman kapılar açılacak ve ana göreve devam edebilirsiniz.

Kyovashad’daki silah satıcısının ana görevin parçası olan özel bir eşyası var.

Diablo 4 Kyovashad merkezi, farklı işlevler ve mekanikler sağlayan çok sayıda satıcıya sahiptir ve haritanızı açtığınızda bunların simgelerini görebilirsiniz. Bazı satıcı türleri, yalnızca Kyovashad’da değil, diğer kasabalarda/mezralarda da bulunabilir.

Her durumda, keşfedebileceğiniz bazı özellikleri listeliyoruz. Bunlardan birkaçının beta sırasında mevcut olmayabileceğini unutmayın:

 • Ara Nokta – Kilidini açtığınız diğer ara nokta konumlarına hızlı seyahat etmenizi sağlar. Kasaba portalınızı etkinleştirmek sizi her zaman Kyovashad’a döndürür, ancak dünya haritasında farklı bir yol noktası seçebilirsiniz.
 • Şifacı – Sağlığınızı ve iksir ücretlerinizi geri yükler.
 • Alchemist – İksirlerinizi, zanaat reaktiflerinizi ve iksirlerinizi hazırlamak için kullanılır.
 • Silah ve zırh satıcısı – Bu NPC’ler genel şeyler satarlar, genellikle zaman ayırmaya değecek hiçbir şey satmazlar.
 • Demirci – Malzemeler için öğeleri kurtarmanıza veya güçlerini artırmak için yükseltmenize izin verir.
 • Han – Zulanız ve gardırobunuz var. Transmog ve boyalar/pigmentler kılavuzumuzdan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
 • Dünya Kademesi Heykeli – Gereksinimleri karşıladığınız sürece genel zorluğu ve ödülleri artırmanıza izin verir. Dünya Seviyeleri kılavuzumuzdan daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
 • Yüzükler ve muskalar – Bu tür NPC’ler aksesuar satar.
 • Kuyumcu – Değerli taşlar üretmenizi ve eşyalara yuva eklemenizi sağlar.
 • Stable Master – Bir binek seçmek için kullanılır.
 • Purveyor of Curiosities – Topladığınız Mırıldanan Obolları rastgele teçhizatla değiştirmenizi sağlar.
 • Okültist – Temelde bir öğeye beceriye dayalı bir ek ekleyerek, Güç Kodeksi aracılığıyla yönleri basabilir.
Kyovashad ve Diablo 4'teki diğer konumlar yan görevlere sahiptir (ör. mavi ünlem işareti simgeleri). Örneğin, Kyovashad'daki oyun, bir grup gardiyanı tezahürat etme görevi veriyor, bu görevi aksiyon çarkınızı açıp Cheer ifadesini seçerek tamamlayabilirsiniz.
Kyovashad ve Diablo 4’teki diğer konumlar yan görevlere sahiptir (ör. mavi ünlem işareti simgeleri). Örneğin, Kyovashad’daki oyun, bir grup gardiyanı tezahürat etme görevi veriyor, bu görevi aksiyon çarkınızı açıp Cheer ifadesini seçerek tamamlayabilirsiniz.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1