Halka açık ilk Diablo 4 beta hafta sonu yaklaşırken oyuncular en sevdikleri yapıları keşfediyor, Blizzard’ın fantastik RPG oyununun ilk perdesinde bulunan çeşitli kasabaları ve zindanları keşfediyor ve en çetin düşmanlarından ve patronlarından bazılarıyla nasıl savaşılacağını öğreniyor. Ancak sürpriz bir görünüm, birçok Diablo 4 oyuncusunu hazırlıksız yakalıyor çünkü en ikonik düşmanlarından biri gölgelerden çıkıp bol miktarda eski ve yeni gelenlerin taze etini talep ediyor.

Beta sırasında karşılaşacağınız Den Mother ve X’Fal the Scarred Baron gibi çeşitli patron dövüşleri, karakterinizi kesinlikle birkaç dakika içinde yerle bir edebilirken, birçok zindanda pusuda bekleyen özellikle ölümcül bir düşman var. arkasındaki sürpriz unsuru. Ve hayır, Diablo 4 hata kodu 316719’dan bahsetmiyoruz.

Diablo 4 Kasabı, oyunun zindanlarından herhangi birinde rastgele bir boss karşılaşması olarak görünebilir ve Diablo 4’ün rutubetli mahzenlerinde ve tozlu koridorlarında karşılaşmak için belki de en korkunç manzaradır. talihsiz kurbanları doğrudan pençelerine atabilir, Kasap sizi birkaç dakika içinde etli bir karmaşaya çevirebilir.

Sanki silahları yeterince korkutucu değilmiş gibi, Kasap sizi oldukça şaşırtıcı bir hızla aşağı indirme yeteneğine sahiptir ve maceracıları oldukları yerde sersemleterek kaderlerini tayin edebilir. Halihazırda betadaki en tehlikeli düşmanlar arasında yer alıyor, ancak geldiğini görme olasılığınız düşük olduğu için daha da fazla hale geldi. Blizzard’ın Twitter hesabı diyor, “Beta sırasında katledilen herkesten özür dileriz. Ama yine olacak. Ve yeniden. Ve yeniden.”

İlk olarak 1996 tarihli orijinal Diablo’da ortaya çıkan Kasap, o zamandan beri Diablo 3’te bir oyun sonu patronu olarak göründü ve açgözlü kafasını Diablo Immortal’da yeniden dikti. Diablo 4’ün Kasap’ı standart bir karakter için yeterince ürkütücü, ama özellikle de hardcore’da oynayan cesur ruhlar için. Apex Legends yayıncısı Chris Covent, “Klasik bir Diablo hareketinde, ilk hadcore karakterimi The Butcher’a kaptırdım” diye tweet attı ve o, yalnız değil.

Hangi Diablo 4 sınıfını oynuyor olursanız olun, Kasap bir tehdittir. Bununla birlikte, genel topluluk fikir birliği, Sihirbazın genellikle kapının dışında kendini en güçlü hissettiği, Barbar’ın yakın dövüş menzilinde kalma ihtiyacının oyunun başlarında yeterince hayatta kalma ile eşleşmediği gibi görünüyor. Tabii ki, oyuncular daha yüksek seviyelere ulaştıkça değişecek veya Blizzard’ın tam sürüm için işleri yeniden dengeleyeceği her şans var.

The Butcher’ı kendi adıma öldürüyorum ama bu böbürlenmek için bir sebep değildi – daha ziyade, onunla ikinci karşılaşmam, sizi dönüştüren Conduit Pylon güçlendirmesini aldıktan sadece birkaç dakika sonra olacak kadar şanslıydım. ışınlanan bir yıldırım ölüm topu. Bittiğinde, Kasap’ın sağlığı %10’un altına düşmüştü ve menzilli Rogue yapımımla onu göreceli güvenlikten pingleyebildim. Devasa iblisle ilk karşılaşmam hakkında ne kadar az şey söylenirse o kadar iyi.

Diablo 4 beta - ekran görüntüsü, bir karakter balta ve et kancasına sahip dev bir iblis olan The Butcher'a öldükten hemen sonra alındı.  Ekrandaki metin şu şekildedir:

Diablo 4 sistem gereksinimlerine göz atarak bir sonraki açık beta hafta sonu ve tam Diablo 4 çıkış tarihi için hazır olduğunuzdan emin olun. Bundan sonra daha fazla ganimete ihtiyacınız olursa, nadir oyunların devam etmesi için 2023’te PC’de çıkacak Diablo gibi en iyi oyunları seçtik.

oyun-2