Diablo 4 nihayet beta sürümünde ve Erken Erişim’e sahip oyuncular artık Fractured Peaks’in dünya patronu Ashava the Pestilent ile yüzleşmeye çalışabilirler. Ashava, onunla mücadele etmek için iyi donanıma ihtiyaç duyacağınız anlamında oldukça zor bir patron. Bu Diablo 4 Ashava the Pestilent dünya patronu rehberi, nekrotik canavarın hareketlerini ve anlatımlarını gözden geçirecek ve size, kendi başınıza alırken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda bir fikir verecektir. Bu kılavuzun Diablo 4’ün beta sürümündeki mücadeleye dayandığını ve Blizzard’ın Haziran ayında çıktığında son sürüm sürümünde işleri çok iyi değiştirebileceğini unutmayın.

Bununla birlikte, Diablo 4’teki Zararlı Ashava hakkında bilmeniz gerekenler burada.

Diablo 4 Ashava the Pestilent World Boss Rehberi

Ashava the Pestilent herhangi bir yerde ortaya çıkmaz. Aslında, Boss aslında Fractured Peaks’te kendi ayrılmış alanına sahiptir. The Crucible olarak adlandırılan bu alanda Ashava dışında düşman spawn’ı yoktur, bu nedenle oyuncular spawn olmasını beklerken orada rahatça AFK yapabilirler.

Potanın yerini yukarıda gösterildiği gibi bulabilirsiniz. Ashava ile savaşırken ölürseniz merak etmeyin; The Crucible’ın kenarında yeniden doğacak ve hemen aksiyona geri dönebileceksiniz. Ayrıca, Ashava’nın HP çubuğunun üstündeki kırmızı oklarla gösterildiği gibi, Ashava’nın HP’sini belirli eşiklere düşürdüğünüzde iksir yükleri kazanırsınız.

İşte Ashava’nın gerçekleştirebileceği tüm farklı hareketlerin ve saldırıların bir listesi (sıra rastgele görünüyor).

Isırmak

Ashava önündeki bir oyuncuyu ısırır. Bu saldırı hızlı bir şekilde sona erer ve çok fazla hasar verir, bu nedenle yakın dövüş oyuncuları Ashava’nın önündeyken bu hamleye her zaman dikkat etmelidir.

Paramparça etmek

Ashava, kanat kemiklerinden birini havaya kaldırarak bir etki alanı işaretinin görünmesine neden olur. Ashava daha sonra kanat kemiklerini bu konuma çarparak oyuncuları AoE’nin merkezinden uzaklaştıracak. Göründüğünde AoE’den çıkın veya hasarı ve geri tepmeyi atlatmak için tam doğru zamanda Kaçın.

Çift Vuruş/Kaydırma

Ashava her iki kanat kemiğini de havaya kaldırarak iki etki alanı işaretinin görünmesine neden olur. Ashava daha sonra kanat kemiklerini bu yerlere çarpacak. Bunu hemen geriye doğru kaydırma takip eder. Bu saldırıdan kaçınmak için, Ashava’nın önünde iki etki alanı işareti gördüğünüzde Ashava’nın yanlarına geçin ve iyi olacaksınız.

Zamanında çıkamazsanız, iki kaydırma arasında küçük bir güvenli nokta var gibi görünüyor, ancak o kadar küçük bir yer var ki, çekmesi zor olabilir.

Sıçramak

Ashava rastgele bir oyuncuya atlar. Bu sıçrama, Ashava’nın arenada oldukça uzağa gitmesine neden olabilir, bu nedenle Barbarian gibi bir yakın dövüş sınıfı oynuyorsanız bunu aklınızda bulundurun.

Buz Kaydırma

Ashava kanat kemiklerinden birini kaldırıyor ve etrafındaki buzu geniş bir yay çizerek savuruyor. Kanat, altındaki buzu bozar ve kanat saldırısına yakalanan oyuncular büyük miktarda hasar alır. Bu, tartışmasız Ashava’nın en ölümcül hareketi olsa da, bariz anlatım sayesinde fark edilmesi en kolay olanıdır.

Kaydırmadan kaçınmak için, Kaçış’taki dokunulmazlık çerçevelerinizi kullanarak kaydırmaya doğru Kaçınabilir veya doğrudan Ashava’nın altında durabilirsiniz. Ashava’nın altında küçük bir güvenli nokta var ve tokatlamaktan kaçınmak için sadece hafifçe hareket etmeniz gerekiyor. Alternatif olarak, menzilli bir sınıf oynuyorsanız Ashava’nın kaydırma menzilinden uzak durabilirsiniz, ancak bunu yapmak biraz daha zor olabilir.

çürük nefes

Ashava, ağzından çürümüş sıvıyı bir koni şeklinde kusar. Bu, arenada rastgele yerlerde aynı sıvının su birikintilerini geride bırakır. Sadece nefes saldırısından kurtulun ve savaşırken su birikintilerinden kaçının.


Ve hepsi bu kadar! Ashava bir kez azaldığında herhangi bir ikinci aşama veya yeni saldırı yoktur, bu yüzden sadece anlatılanları öğrenmek ve saldırıları baştan sona atlatmak meselesidir. Ashava’yı alt ettiğinizde, efsanevi teçhizat ve daha da fazla teçhizat içeren bir ganimet çantası olan Ashava’s Spoils dahil olmak üzere her türlü ganimeti düşürebilir.

Ashava, Erken Erişim hafta sonu boyunca dört kez ve açık beta sırasında dört kez daha ortaya çıkacak. Bölge bazında belirli saatler için buraya tıklayın.oyun-6