Hepimizin acı bir şekilde farkına vardığı gibi, Steam Bahar İndirimi şu anda devam ediyor. Bu satış, Valve’ın sahibi olduğu mağazada bulunabilen birçok yüksek profilli oyunda büyük indirimleri beraberinde getirdi. Diğer bir deyişle, insanların birikimden kaçmaya çalışırken cüzdanlarının ağlamaya başladığı mevsimdir. Şaka bir yana, satışın öne çıkan özelliklerinden biri, her zaman popüler olan Steam Deck’in, cihazın %10 indirimli olduğu bir indirime sahip olmasıdır.

Elbette, bazı kullanıcılar taşınabilir PC’nin indirime gireceğini bilmiyordu ve satış yayınlanmadan önce bir Steam Destesi satın aldı. Bu nedenle, bazı kullanıcılar, talep edilen fiyatların en azından bir kısmını hafifletecek bir anlaşmayı kaçırdıklarını düşündükleri için kendilerini kandırılmış hissedeceklerdir. Ancak Valve, bunun ortaya çıkabileceği sorunun farkındadır ve iyi niyetinin bir göstergesi olarak, satıştan önce Steam Deck’i satın alan kullanıcılara para iadesi teklif etmektedir.

Bu ilk olarak bir Redditor tarafından fark edildi. satın alma süreçlerinden bahseden; hikaye daha sonra sosyal medya platformunun diğer kullanıcıları tarafından doğrulandı. Onlara göre Steam üzerinden bir destek bileti gönderdiler ve Valve, kullanıcıyı şaşırtan bir yanıtla geri döndü. Reddit gönderisinden alıntılandığı gibi:

Steam, satış dönemleri dışında yapılan satın alımlarda indirim sunmaz. Ancak, bir istisna olarak, fiyat farkı için Steam Cüzdanınıza bir kredi uygulamayı teklif edebiliriz. Bu krediyi başka bir ödeme yöntemine uygulayamıyoruz. Bu teklife devam etmek istiyorsanız, lütfen bu bilete yanıt vererek onaylayın.

Başka bir deyişle, Bahar İndirimi’nden önce Steam Deck’i satın alan bazı kullanıcılar, satış yapılmadan önce cihazın satın alındığına dair kanıtla birlikte bir bilet gönderirlerse Valve’den bir miktar tazminat almaya hak kazanabilirler. Satışın başlamasından ne kadar önce olduğuyla ilgili olarak, birden fazla kullanıcı tarafından en son Valve’ın bu fiyat farkını satışın yayınlanmasından bir hafta öncesine kadar karşılayacağı doğrulandı.

Bu nedenle, Bahar indirimi yayınlanmadan önce bir Steam Destesi satın aldıysanız, biletinizi Valve’a göndermeyi deneyin ve Steam Cüzdanı kredisinin %10’unu alın. Belki bunu Bahar indiriminin sunduğu birçok fırsattan birinde kullanabilir ve bu yıl piyasaya sürülen Hi-Fi Rush veya Dead Space Remake gibi harika oyunlardan bazılarını alabilirsiniz.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17