En son DC filmi, Shazam: Tanrıların Öfkesi, şu anda sinemalarda ve en son selefi gibi, siyah adam, sağlam bir şekilde yerleşmek için elinden gelenin en iyisini yapar. daha büyük mitoloji kapsayıcı franchise.

Ama sürprizler ve kamera hücreleri, Shazam: Tanrıların Öfkesi dikkat çekmek. To filmin yönetmeni David F. Sandberg, io9 ile konuşuyor filmin duygusal sonu hakkında (ve neden bu sondu)—ve evet, o devasa kamera hücresi, ve Black Adam’ın ekran dışında bir yerde gezindiğini düşünüyormuş gibi.

The Director of Shazam 2 Talks That DC Cameo, Black Adam, and the Ending başlıklı makale için resim

Shazam, Daughters of Atlas’ı yenmek ve dünyayı kurtarmak için hayatını feda ettikten sonra (bir saniyede daha fazlası), Gal Gadot’nun canlandırdığı bir numaralı aşık Wonder Woman’dan başkasının gücüyle hayata döndürüldü. Sandberg’e Gadot’un Wonder Woman’ının her zaman kamera hücresinde olup olmayacağını sorduk.

Yönetmen io9’a “En başından beri içindeydi” dedi. “Ama ilk deneyimden dolayı buna inanmadım. Shazam Süpermen’in sonunda ortaya çıkacağı yer. Ve sonra, biz o sahneyi çekerken, ‘Oh, o buraya gelemeyecek’ dediler. Bu yüzden onu bir stand-in ile çekmelisin ve sonra onun haberini alacağız.’ Ve sonra bu asla olmadı. Bu yüzden sadece stand-in görüntülerini kullanmak zorunda kaldık.”

“Yani bunun için, gibiydi, ‘BENGerçekten olacak mı?’ Ve sonra, sahnenin çoğunu çekerken, ‘Ah, stand-in ile çekim yapmak zorunda kalacaksın, çünkü o burada başaramayacak’ dediler ve ben de ‘Oh, tamam’ dedim. Bu yüzden bir B planı düşünmeye başladım, beğenmek, Hespera (Helen Mirren) geri gelebilir mi veya bunu nasıl çözeceğiz? Ama sonra gerçekten oldu. Bu yüzden onunla çalışmalıyız ve aslında onu filmde oynamalıyız, bu da ilk filmdeki başsız kamera hücresini bir nevi telafi ediyor. Bu zaman [it’s a ] h ile kamera hücresikafalar.”

Hayır, Billy aslında asla ölmeyecekti.

HAYIR, Billy aslında asla ölmeyecekti.
resim: Warner Bros.

Wonder Woman’a yalnızca Billy Batson hayatını feda ettiği için ihtiyaç duyulur—So, özellikle DC filmlerinin geleceği bu kadar değişkenken, ölü kalma şansı var mıydı diye sorduk.

Sandberg, “Hayır, onu geri getirmen gerekiyormuş gibi geldi,” dedi. “Benim için işin püf noktası, en azından bazı insanların şüphe duymasını gerçekten istememdi. Çünkü pek çok insan “Ah, Shazam’ı öldüremezler!” Ama insanların hala ‘Bekle, yapıyorlar mı? Yoksa gerçekten mi yapıyorlar?’ Ve şu ana kadar filmi izleyen bazı insanlardan duyduğum şey, pek çok insanın gerçekten onun öldüğüne inandığı, yani, Evet!”

Yönetmen, “Bu, Billy’nin büyüdüğü film,” diye devam etti. “Yetişkin olmalı, sorumluluk almalı, ve o fedakarlığı yapıyor. Nihai fedakarlık. Ama evet, geri dönmeyi hak etti.”

Nihayet, filmin son jenerik sahnelerinden biri gelen karakterleri görür barışçıl Billy’den Yargıç’a katılmasını isteyin… Toplum. Değil Adalet Ligi. Ancak Adalet Cemiyeti ilk kez ortaya çıktığından beri siyah adamBlack Adam’ın bu dünyada var olup olmadığını sorduk.

Sandberg, “Evet, kesinlikle,” dedi. “Demek istediğim, henüz tanışmamış olmaları çok yazık, çünkü onlar çok bağlı. Ama evet, kesinlikle [he] var.”

Shazam: Tanrıların Öfkesi şimdi sinemalarda.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7