Ukrayna’yı destekleyen ülkelere karşı kampanyalarını başlatan Rus yanlısı bilgisayar korsanlığı grubu KillNet, sağlık kuruluşlarına yönelik günlük dağıtılmış hizmet reddi (DDoS) saldırılarını artırıyor.

Microsoft’un Azure Ağ Güvenliği, son kampanyalara dayalı olarak grubun saldırı kalıplarına ilişkin bir genel bakış yayınladı ve bilinen günlük DDoS saldırılarının sayısını buldu. bir tür siber saldırı karşı kullanılan bir sunucuya çok fazla bağlantı isteği göndererek sistemleri yavaşlatabilen Azure sağlık kuruluşları, saldırı sayısını 40-60’a çıkardı Şubat ayında, geçen Kasım ayında günlük 10-20 saldırıyla karşılaştırıldığında.

Kuruluşların kendilerini ve bundan sonraki süreçte müşterilerini nasıl koruyabileceklerine ilişkin verilerin de yer aldığı özete göre, saldırıların kurban kuruluşları ilaç şirketlerinden hastanelere, sağlık sigortası ve sağlık hizmetlerine kadar uzanıyor: “DDoS ağ korumasını etkinleştirin, uygulamanızı en iyi DDoS ile tasarlayın. uygulamaları göz önünde bulundurun, bir saldırı gerçekleşmeden önce korunduğundan emin olun, bir DDoS yanıt planı oluşturun, bir saldırı sırasında yardıma ulaşın ve bir saldırıdan sonra öğrenip uyum sağlayın.”

KillNet’in saldırıları şimdiye kadar hedef alınan kuruluşların hiçbirini önemli ölçüde bozmadıysa da, grubun daha tehlikeli hale gelme potansiyeli var. Azure, grubun kritik altyapıya odaklanması, kuruluşların kendilerini gelecekteki DDoS kampanyalarından korumak için gerekli adımları atmasını zorunlu kılıyor.

En son siber güvenlik tehditlerini, yeni keşfedilen güvenlik açıklarını, veri ihlali bilgilerini ve ortaya çıkan trendleri takip edin. Günlük veya haftalık olarak doğrudan e-posta gelen kutunuza teslim edilir.siber-1