YouTube TV’de var ilan edildi havadan yayın yapan TV’nin temel katmanının aylık fiyatını artırıyor. Şirket bunu mevcut müşterilere bir e-posta ile bildirdi. Bu sabah bana aylık 65 ABD doları olan aboneliğimin ayda 73 ABD dolarına çıkacağını söyleyen bir e-posta aldım. Buna, YouTube TV hizmetime bir eklenti olarak HBO Max için ödediğim ayda 16 ABD doları dahil değil ve aylık faturam yaklaşık 89 ABD doları oluyor. Bu, şu anda geniş bant için ödediğim miktarın iyi bir kısmı.

Fiyat artışını daha kolay yutmak için YouTube TV, 4K Plus eklenti maliyetini ayda 20 ABD dolarından 10 ABD dolarına düşürdü. Fiyatlandırma değişikliği, 18 Nisan’dan itibaren bir sonraki faturalandırma döngüsünde gerçekleşecek. Sanırım bu fazladan ayda 8 doları bütçelemeli ve sabah kahvesi seferlerini kısmalıyım.

2017’den beri, ayda 35 ABD dolarıyken bir YouTube TV abonesiyim. Bu tür bir fiyatlandırma ile bana para kazandırdı. YouTube TV aboneliğimden önce, gerçek zamanlı olarak izlemek istediğim her TV şovunun ayrı sezonları için ödeme yapıyordum ve bu da her yeni sezon galasıyla birlikte geliyordu. Körfez Bölgesi’ndeki birkaç yerel haber spikerinin hayranı olduğum için YouTube TV’nin internet üzerinden yerel kanallara sahip olması da hoşuma gitti. Ve YouTube TV, yerel PBS üyelerime erişmemi sağladı.

2018’de YouTube TV kanal sayısını artırdığında hala anlaşma yaptığımı düşündüm. Ardından spor eklendi. Bu ekstra içerik için ödeme yapmak isteyip istemediğim konusunda hiçbir söz hakkım yoktu ve faturamın ayda 40$’a, ardından 50$’a ve ardından 65$’a çıktığını gördüm. Ancak kendimi, kablonun prestijli TV’sine Hulu, Discovery veya Paramount+’ta yayınlanmasını bir gün bile beklemeden erişmeye değer olduğuna ikna ettim. Sporcu bir kız olmamama rağmen artık oyunlara korsanlık yapmadan erişebildiğim için ara sıra beyzbol izliyordum. YouTube TV ayrıca sınırsız DVR sunuyor ve yeni bir anlatıya dalmaya hazır hissettiğimde geri dönüp aylar öncesinden TV prömiyerlerini izleyebilmek hoşuma gitti.

Ancak ayda 73 ABD doları – üzgünüm, bu HBO eklentisiyle ayda 89 ABD doları – akış seçeneklerimi yeniden gözden geçirmeye başlıyorum, özellikle de kendimi bugünlerde daha sık ücretsiz kablolu TV alternatifi olan Pluto TV’yi ayarlarken bulduğum için. Reklamlarla da olsa (ki ben halledebilirim) düzinelerce klasik TV şovunu ücretsiz olarak sunuyor.

Bunların bir kısmı kişisel yakınma olsa da, deneyimimi, akış abonelerinin artık hangi hizmetlerin aylık taahhüde değer olduğunu anlarken geçmek zorunda kalacakları zihinsel jimnastik örneği olarak kullanıyorum. Eskiden İnternet canlı TV paketleri, ne için ödeme yapmak istediğinizi seçmenize ve seçmenize izin verirdi, ancak artık durum böyle görünmüyor.

Bu arada, Comcast aracılığıyla kablolu internet için ödeme yapıyorum ve tek başına bunun için aylık faturam 170 $ (yaşadığım yerde tekel güçlü). Bazen bunun yerine Comcast aracılığıyla temel bir TV paketi için arama yapmaya değip değmeyeceğini merak ediyorum, çünkü YouTube TV artık resmi olarak kablo için ödediğim kadar pahalı.

Tom’un Rehberi canlı yayın fiyatını artıranın sadece YouTube TV olmadığına dikkat çekiyor. Sling TV’nin taban fiyatı, yerel ABC bağlı kuruluşunuza bağlı olarak ayda 50 ABD dolarından yaklaşık 10 ABD dolarına yükselirken, Canlı TV’li Hulu ayda 75 ABD dolarına çıkacak, ancak buna en azından reklamsız Hulu ve Disney+ dahildir. DirecTV Stream ve Fubo TV de sırasıyla ayda 73$ ve 75$’a yükseliyor.

İnternet canlı TV paketleri, muhtemelen artık geleneksel kabloyla aynı hizmettir, sadece farklı bir yöntemle sunulur. Artık buna değip değmeyeceğini düşünmenin zamanı geldi.

genel-7