olabilir mi kredi sonrası sahne filmin kendisinden daha mı önemli? Bu, özellikle filmin sonunda bekleyen iki kredi sonrası sahneyi gördüyseniz, üzerinde düşünülmesi gereken ilgi çekici bir soru. Shazam: Tanrıların Öfkesi. Biri şok edici, kafa karıştırıcı bir bomba – aslında, belirsiz terimlerle bile tartışmadan önce spoiler uyarısını yapalım.

Shazam 2'nin Kredi Sonrası Sahneleri Çılgınca İyimser başlıklı makale için resim

İlk önce ikinci sahneyi tartışacağız, bu sahne orijinal Shazam film kötü adam—Dr. Büyük, dağınık bir sakalı olduğu için ilk filmdeki olaylardan bu yana açıkça hala hapiste olan Mark Strong’un canlandırdığı Sivana. Ayrıca hala görülen CG solucanıyla konuşuyor. Shazam‘in kredi sonrası sahnesi, birlikte “yedi diyara” hükmedeceklerine söz veren Mr. Mind adlı klasik bir komik kötü adam. Aradan iki yıl geçmiştir ve Sivana hâlâ hapiste olduğu için son derece hüsrana uğramıştır. Bay Akıl hâlâ bunun üzerinde çalışıyor ve mahkûma şifreli bir şekilde yapması gereken bir şey daha olduğunu söylüyor. ihtiyaçlar yapacak, sonra sinsice uzaklaşıyor, hala hiçbir şey açıklamamış. Sivana, bence biraz mantıklı, “Kahretsin!”

Bu temelde sadece üçte biri için bir alay Shazam şu anda bildiğimiz film, şu anda yeni DC kahyası James Gunn’ın DC film evreni için duyurduğu planının bir parçası değil. Sahne, Gunn ve eş başkan Peter Safran serinin geleceğini devralmadan çok önce çekildi, bu yüzden yapımcılar, filmin üçüncü bir taksit gerektirecek kadar başarılı olacağını umarak sahneyi eklediler. Ne yazık ki, gişe tahminleri tahmin ediyor Tanrıların Öfkesi kıyamete neden olabilecek orijinalin açılışını yapmayacak Shazam 3 olsa bile vardı Gunn’ın listesinde.

Ancak, işlerin gerçekten kafa karıştırıcı hale geldiği ilk kredi sonrası sahne. Çünkü içinde Shazam (Zachary Levi), James Gunn’ın filminde çokça yer alan ARGUS ajanları Emilia Harcourt (Jennifer Holland) ve John Economos’tan (Steve Agee) başkasıyla karşılaşmaz. İntihar Timi film ve onun barışçıl TV dizisi! Çünkü Amanda Waller (Viola Davis, sahip olmak üzere) kendi dizisi Gunn’ın yeni rejiminde), Shazam’ın ekibe iyi bir katkı olacağını düşündüğünde, ajanlar onun Adalet Cemiyeti’ne katılmak isteyip istemediğini soruyor. Evet diyor, sonra Adalet Ligi’ne katılmadığını anlayınca hayal kırıklığına uğruyor.

Bu kamera hücreleri vahşi. Çünkü Shazam şimdi bağlandı siyah adam film ve İntihar Timi Ve barışçıl. Henry Cavill’in Süpermen’i ortaya çıktı siyah adamelbette, o sırada barışçıl Aquaman (Jason Momoa) ve Flash’ın (Ezra Miller) doğrudan minyatürlerinin yanı sıra Superman ve Wonder Woman’ın gölgeli versiyonları yer aldı. Ve Gal Gadot’un Wonder Woman görünür Tanrıların Öfkesi önyükleme için. O zamandan beri Waller kesinlikle yeni DCU’nun bir parçası, temelde eski DC film evreninin geri kalanını da beraberinde sürüklüyor.

James Gunn’ın sipariş vermek için bolca zamanı oldu. barışçıl/Adalet Cemiyeti/siyah adam orada istemiyorsa, filmden geçiş sahnesi. Ve David Safran ikisini de üretti Shazam filmler, bu yüzden kendisinin ve Gunn’ın yeni DC evreni ciddi bir şekilde başlamadan önce temiz bir sayfa istiyorsa, bunu yapacak güce de sahipti. Belki bir gelecek vardır Shazam Nihayet?

Bütün bunları çözmeye çalışmak beynimi parçalıyor, ama dürüst olmak gerekirse, Tanrıların Öfkesi‘ gişe, muhtemelen kahramanın yaşayıp yaşamadığına nihai olarak karar verecek olan şeydir. Ve şimdi, pek iyi görünmüyor.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7