Bakanlık: Huawei yasağı Alman mobil ağını önemli ölçüde etkiler

Çinli şirketler tarafından belirli bileşenlerin yasaklanması Huawei Ve ZTE üzerinde önemli bir etkisi olabilir AlmanyaReuters tarafından görülen bir Alman ekonomi bakanlığı mektubuna göre, daha büyük ölçekte değiştirilmeleri gerekiyorsa mobil ağı.

Alman hükümeti şu anda belirli üreticilere yönelik olmadığını söylediği telekom teknolojisi tedarikçileri hakkında bir inceleme yürütüyor.

Federal Meclis’in alt meclisi ekonomi komitesine gönderilen mektupta, bir yasağın veya düzenlemenin bir sonucu olarak kapsamlı değişikliklerin gerekli olması halinde, “mobil ağların işleyişi ve kapsama gereksinimlerinin karşılanması üzerinde büyük olasılıkla önemli bir etkisi olacaktır” denildi.

Bakanlık, geçiş dönemlerinin yanı sıra bireysel kararlara bağlı olduğundan, mobil operatörler ve diğer ekonomik oyuncular üzerindeki kesin etkiyi değerlendirmenin mümkün olmadığını da sözlerine ekledi.

Hükümetin incelemesi, operatörlerden 5G ağlarında zaten yerleşik olan bileşenleri çıkarmalarının ve değiştirmelerinin istenmesine yol açabilir. Mevcut mevzuata göre tazminat alamayacaklar.

Huawei ve ZTE’yi eleştirenler, Pekin’in güvenlik servisleriyle olan yakın bağlantılarının, onları mobil ağlara yerleştirmenin Çinli casuslara ve hatta sabotajcılara temel altyapıya erişim sağlayabileceği anlamına geldiğini söylüyor.

Huawei, ZTE ve Çin hükümeti, Çinli olmayan rakipleri desteklemeye yönelik korumacı bir istekle motive olduklarını söyleyerek bu tür iddiaları reddediyor.

GN Ödülleri

FacebooktwitterLinkedin
genel-9