Suçlu, kripto para birimi, kara para aklama hizmeti ChipMixer, ABD Adalet Bakanlığı (DoJ) liderliğindeki uluslararası bir yasa uygulama çabasının ardından kapatıldı.

Suçlamalara göre, siber suçlular için kripto para birimi hizmeti, fidye yazılımı, dolandırıcılık ve daha fazlasıyla uğraşan bir dizi tehdit aktörü için 2017’den bu yana 3 milyar dolardan fazla yasa dışı parayı akladı. DoJ, Vietnam, Hanoi’den Minh Quốc Nguyenễn’in (49) yasadışı ChipMixer hizmetini işletmekle suçlandığını ekledi.

Kripto para birimi karıştırma, elektronik işlemlerin izlenmesini neredeyse imkansız hale getirmek için kripto para havuzlarının kullanılmasını içerir, bu nedenle kara para aklama için mükemmeldir. Siber suçlular tarafından kullanılan yaygın bir hizmet haline geldi, özellikle de daha fazla hükümet kripto para borsalarını düzenlemeye başladıkça.

FBI Direktör Yardımcısı Paul Abbate, “Bugünkü duyuru, FBI’ın siber suçluların ve ulus-devlet aktörlerinin kripto para fonlarını yasa dışı bir şekilde aklamasını sağlayan teknik altyapıyı kaldırma taahhüdünü gösteriyor” dedi. ChipMixer’ın yayından kaldırılması. Siber suçluların klavyelerin arkasına saklanmalarına ve yasa dışı eylemlerinin sonuçlarından kaçmalarına izin vermeyeceğiz” dedi.

En son siber güvenlik tehditlerini, yeni keşfedilen güvenlik açıklarını, veri ihlali bilgilerini ve ortaya çıkan trendleri takip edin. Günlük veya haftalık olarak doğrudan e-posta gelen kutunuza teslim edilir.siber-1