Blizzard, World of Warcraft Classic’in bot sorunuyla mücadele etmek için yaklaşık 120.000 hesabı yasaklamak ve oyunun popüler Death Knight sınıfını kimlerin oluşturup oynayabileceği konusundaki kısıtlamaları geri getirmek dahil olmak üzere daha büyük adımlar atıyor.

Wrath of the Lich King Classic üzerine bir gönderide forumlar, Blizzard, oyunun Wrath Classic ve Classic Era sunucularından 120.000’e yakın “kötü niyetli hesabı” yasakladığını duyurdu. Blizzard, en son yasağın, genellikle “haftada on binlerce hesap” içerdiğini söylediği olağan yasak dalgalarına ek olduğunu belirtiyor.

Ancak bu sefer Blizzard bir adım daha ileri gidiyor. Lich King’in Gazabı ilk olarak 2008’de piyasaya sürüldüğünde, oyuncuların bunu yapmak için bir Ölüm Şövalyesi yaratmak istedikleri aynı sunucuda zaten 55. seviye bir karaktere sahip olmaları gerekiyordu. Ancak, Blizzard’ın her hesabın hiçbir kısıtlama olmaksızın tek bir Death Knight karakteri oluşturmasına izin verdiği Wrath Classic lansmanında durum böyle değildi. Bunun nedeni, Blizzard’ın oyuncuların arkadaşlarıyla oynamasına ve WoW’un temel sürümündeki içerikte düzinelerce saat harcamaya gerek kalmadan doğrudan Wrath Classic’e atlamasına izin vermek istemesiydi.

Ancak, Garrosh Hellscream’in bir keresinde dediği gibi, “zaman değişir.” Blizzard, kötü oyuncularla savaşmak için 21 Mart’ta bölgesel bakımın yanı sıra Death Knights etrafındaki orijinal kısıtlamaları geri getiriyor.

Blizzard, “Her hesabın Death Knights’a erişimine izin vermek – tarihi gereksinimleri karşılamasalar bile – önemliydi” diye yazıyor. “Ancak, ilk lansman dönemi geçtiğine göre, artık yepyeni hesaplarda sınırsız Ölüm Şövalyeleri oluşturulmasına izin vermek istemiyoruz. Bu, kötü niyetli aktörlerin oyuna girip çok hızlı bir şekilde istismar etmeye başlaması için cazip bir vektör. “

Topluluğun habere tepkisi karışık bir çanta oldu. Bir yandan oyuncular, Blizzard’ın hamleyi ilk duyurmasından bu yana, mevcut bir seviye 55 karakteri olmayan yeni hesapların Ölüm Şövalyeleri oluşturma yeteneğinin botlar ve “kötü niyetli hesaplar” tarafından kötüye kullanılacağına işaret ediyorlardı. Sorun, birden fazla WoW içerik oluşturucusunun zaman içinde daha da kötüleştiği görülüyor. MetaGoblin Ve WillIE son birkaç aydaki sorunu belgelemek.

Oyundaki oyuncular alt düzenleme Ölüm Şövalyelerinin kolayca yaratılmasının yasaklanmasının, büyük olasılıkla botları oyunun ücretli özelliklerini kullanmaya iteceğini unutmayın. karakter güçlendirme hizmeti, WoW Classic topluluğu içinde uzun süredir başka bir tartışma konusu olan bir hizmet. Genel olarak, oyuncular Blizzard’ın harekete geçmesinden memnun gibi görünüyor, ancak Death Knights çevresindeki kısıtlamaların geri getirilmesinin kalıcı bir değişiklik getireceğinden şüpheliler. Blizzard, Death Knight kısıtlamalarını açıklayan gönderide, botlara karşı savaşın hiç bitmeyen bir mücadele olduğunu kabul ediyor ve “altın ve oyuncuların gerçek para ödemeye istekli olduğu diğer hizmetler için bir talep olduğu sürece” yazıyor. , bu kötü niyetli aktörler geri gelmeye devam edecek.”

Blizzard, 2023’te WoW Classic planlarında büyük ölçüde sessiz kaldı, ancak WoW’un mevcut Dragonflight genişlemesi için halka açık test alanındaki birkaç satırlık kod, belki de resmi “hardcore” sunucularla ilgili bir sonraki adımla ilgili haberlerin bazı kanıtlar veriyor. yakında geliyor

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1