Roborock, S8 Pro Ultra ile kapsamlı bir baz istasyonuna sahip yeni üst düzey vakum robotunu sunuyor. Roborock S8+’da (test) olduğu gibi, aynı emme ve silme teknolojisi S8 Pro Ultra’da da iş başında. 6.000 Pa emiş gücü ve iyi tasarlanmış Roborock uygulamasıyla Roborock, minimum manuel müdahale ile temiz bir evi garanti eder. Ancak S serisinin en büyük kardeşi tavsiye edilen perakende satış fiyatına göre 1.499,00 Euro’dur. Yüksek fiyata ne aldığınızı ve Roborock S8 Pro Ultra’nın silme işlevine sahip en iyi vakum robotu olup olmadığını burada test raporumuzda okuyabilirsiniz.

Başına

 • siyah ve beyaz seçenekleri mevcut
 • Fütüristik baz istasyonu tasarımı
 • Navigasyon ve haritalama kusursuz
 • Ayrıntılı, kullanıcı dostu uygulama
 • Mükemmel emiş gücü
 • Süper silme performansı
 • Düşük yükleme süresi

Eksileri

 • Fiyat
 • Güvenlik kamerası işlevi yok

Özetle ve satın al

Roborock S8 Pro Ultra, hoş bir konforun en iyi örneğidir. Pratik testte, S serisinin en pahalı çeşidi mükemmel bir şekilde süpürür ve siler. Ayrıntılı ve her şeyden önce kullanıcı dostu Roborock uygulaması destek sunar. Roborock S8+’da olduğu gibi Roborock S8 Pro Ultra’da da kamera yok. Ancak bu, bu elektrikli süpürge robotunun dört duvarınızı hassas ve güvenilir bir şekilde taramasını engellemez.

Ancak bu hizmet paketinin bir bedeli vardır. Roborock S8 Pro Ultra, önerilen perakende satış fiyatına göre 1.499,00 Euro’ya mal oluyor. Öte yandan, biraz daha az para harcamak istiyorsanız, Roborock S8 + (test) daha ucuz bir alternatiftir. Roborock S8+ ile baz istasyonu entegre bir toz torbasına ve otomatik boşaltma işlevine sahiptir. En ucuz seçenek Roborock S8’dir. Roborock S8 ofisimize girer girmez, NextPit.de’de bu vakum robotuna daha yakından bakacağız.

Roborock S8 Pro Ultra ile ilgileniyorsanız sabırlı olmalısınız. Vakum robotu Mart ayına kadar mevcut olmayacak. Vakum robotu piyasaya çıkar çıkmaz sizi NextPit.de’de bilgilendireceğiz!

Ambalajından çıkarın ve kurun

Roborock S8 Pro Ultra’nın kurulumu hızlı ve kolaydır. Eşleme sorunsuz ve güvenilir bir şekilde çalışır. Kapsamlı baz istasyonu, fütüristik bir tasarıma sahip ve otomatikleştirilmiş süreçlerden memnun. Roborock uygulaması, ayar seçenekleriyle doludur.

Güçlendirmek:

 • hızlı kurulum
 • Fütüristik baz istasyonu tasarımı
 • Mükemmel navigasyon ve haritalama
 • Ayrıntılı, net Roborock uygulaması

zayıf yönler:

 • Güvenlik kamerası işlevi yok (ama bu bir zevk meselesi)

Teslimat kapsamına Roborock S8 Pro Ultra vakum robotu, baz istasyonu ve yedek bir toz torbası dahildir. Kurulum için sadece birkaç dakikaya ihtiyacınız var: İki parçadan oluşan baz istasyonunu kuruyorsunuz ve baz istasyonunu güç kaynağına bağlıyorsunuz. Roborock S8 Pro Ultra da hızlı bir şekilde kurulabilir. Roborock uygulamasını indirirsiniz, kayıt sürecinde size rehberlik eder ve vakum robotunu uygulamaya eklersiniz. Her zaman olduğu gibi, kurulumu hızlandırmak için S8 Pro Ultra’nın altında bir QR kodu var. Roborock S8 Pro Ultra, Roborock uygulamasına girdikten sonra, eşleştirme beklemededir.

Roborock S8 Pro Ultra devriye geziyor

Roborock S8 Pro Ultra şık bir tasarıma sahiptir. / © NextPit

Haritalama mükemmel. LiDAR navigasyonu sayesinde Roborock S8 Pro Ultra, evinizi hassas bir şekilde tarar. Roborock S8+ (test) ile gözlemleyebildiğim gibi, Roborock S8 Pro Ultra ayrıca herhangi bir engeli erkenden algılamayı ve karanlıkta bile zarif bir şekilde onlardan kaçınmayı başarıyor.

Roborock S8 Pro Ultra önden görünüm

LiDAR navigasyonu sayesinde Roborock S8 Pro Ultra, evinizi hassas bir şekilde tarar. / © NextPit

Roborock S8 Pro Ultra haritalamayı bitirdiğinde, Roborock uygulamasında her şeyi beğeninize göre ayarlamaya başlayabilirsiniz. Ama önce ilk şeyler. Roborock uygulaması size yalnızca taranan alanı göstermekle kalmaz, aynı zamanda temizlenen alan, pil durumu ve temizlik görevlisinin ne kadar süre devriye gezdiği hakkında da bilgi verir. Roborock uygulamasında, dairenizin 2D ve 3D görüntüsü arasında seçim yapabilirsiniz. Ek olarak, vakum robotu birkaç katı tarayabilir. Bunlar size Roborock uygulamasında gösterilecektir. Roborock uygulaması, emiş gücünü ve silme yoğunluğunu çeşitli düzeylerde ayrı ayrı ayarlama seçeneği sunar.

Roborock S8 Pro Ultra ekran görüntüsü emme ve silme performansı

Roborock uygulamasında birkaç temizleme modu arasından seçim yapabilirsiniz. / © NextPit

Nesne tanıma için ayarlar yapabilme seçeneğini özellikle faydalı buluyorum. ReactiveAi nesne algılama ve “daha dikkatli çarpışma modu” ayarlarını dilediğiniz gibi yapabilirsiniz. Ayrıca, dört duvarınızda evcil hayvan olup olmadığını Roborock uygulaması aracılığıyla vakum robotuna bildirirsiniz.

Roborock S8 Pro Ultra

Roborock uygulaması, ayar seçenekleriyle doludur. / © NextPit

Roborock uygulamasında, taranan tüm kartlar için ayarlar yaparsınız. Her bir oda için sabit planlar belirleme olanağına sahipsiniz. Aynı süreçte, yalnızca tam zamanı değil, aynı zamanda Roborock S8 Pro Ultra’nın devriyesini gerçekleştirmesi gereken emiş gücü ve silme yoğunluğunu da ayarlarsınız.

Ayrıca, Roborock S8 Pro Ultra’nın temizlik için en iyi yolu bulmasına yardımcı olmak üzere vakum robotu için yasak bölgeler, sanal mobilyalar ve halılar da eklersiniz. Son olarak, Roborock uygulaması size ebeveyn denetimlerini etkinleştirme seçeneği sunar. Bu, robot üzerindeki düğmelerin kilitlenmesini sağlar. Son olarak, sesle kontrol de mümkündür. Bu, Google Home, Google Asistan, Alexa ve Siri ile mümkündür.

Testte emiş ve silme performansı

Roborock, NextPit test kursunda mükemmel emiş ve silme performansı ile ikna ediyor. Roborock uygulaması, temizleme modlarını istediğiniz gibi ayarlamanıza izin verir ve baz istasyonu, otomatikleştirilmiş işlemleriyle memnun eder.

Güçlendirmek:

 • Mükemmel emiş gücü
 • Kusursuz silme performansı
 • Baz istasyonunda otomatik işlemler
 • Katı yükleme süresi

zayıf yönler:

Roborock S8+ ve Roborock S8 Pro Ultra arasındaki büyük fark baz istasyonudur. Ve Roborock, S8 Pro Ultra’nın istasyonuyla gerçekten özelliklerden mahrum kalmadı. Roborock S8 Pro Ultra’nın baz istasyonunda temiz su deposu ve kirli su deposu bulunur.

Roborock S8 Pro Ultra su depoları

Baz istasyonunun üstesinden gelemeyeceği bir şey su kaynağıdır. Bu manuel müdahale gerektirir. / © NextPit

Ek olarak, Roborock S8+’da olduğu gibi emme fonksiyonlu entegre toz haznesi vardır. Toz haznesinin kapasitesi 2,5 litredir. Roborock’a göre toz torbası yedi haftaya kadar dayanıyor. Tabii ki, temizlik şeytanının dairenizle ne sıklıkla ilgilenmesi gerektiğine de bağlı.

Roborock S8 Pro Ultra Roborock Uygulama İstasyonu

Roborock uygulamasında ayrıca baz istasyonunu basit ve kolay bir şekilde kontrol edebilirsiniz. / © NextPit

S serisi robotların harika bir özelliği, robot süpürgelerin halı üzerinde hareket eder etmez gücü otomatik olarak artırmasıdır. Gücü maksimuma çıkarırsanız, Roborock S8 Pro Ultra bile çok sessiz bir arkadaş değildir. Ancak, 6.000 Pa’lık mevcut emiş gücü göz önüne alındığında, bu şiddetle tavsiye edilir. İki kauçuk fırça ve entegre yan fırça ile birlikte bu muazzam emiş gücü, Roborock S8 Pro Ultra’nın ulaşılması zor yüzeyleri ve köşeleri temiz bırakmasını sağlar. Pratik testte Roborock S8 Pro Ultra, dağıtılan yulaf ezmesinin %100’ünü ve dağıtılan kumun %99’unu pürüzsüz yüzeylerden toplar.

Test hacmi (g) Emme hacmi (g) Yeterlik (%)
Yulaf ezmesi (fayans)
kum (fayans)
kum (halı)

Pratik testte Roborock S8 Pro Ultra, test halımızda da herhangi bir zayıflık göstermedi. Vakum robotu dağıtılan kumu neredeyse tamamen toplar. Halılarınız temizlik işlemi sırasında korunur. Çünkü Roborock S8 Pro Ultra, halıların üzerine çıkar çıkmaz paspas plakasını otomatik olarak kaldırır.

Su tanklı Roborock S8 Pro Ultra

Paspas plakasını süpürmek ve temizlemek için Roborock S8 Pro Ultra otomatik olarak baz istasyonuna döner. / © NextPit

Silme performansı mükemmeldir. Hala Roborock S8 + ‘da (test) yapışkan bir tabandan şikayet etsem de, Roborock S8 Pro Ultra hafif kurumuş ketçaptan hiçbir şey bırakmıyor. Bu etkileyici, ama şaşırtıcı değil. Çünkü Roborock, silme performansını bir üst seviyeye çıkarmak için S8 Pro Ultra’ya ikinci bir titreşim modülü taktı.

Roborock S8 Pro Ultra arka kapak

Roborock S8 Pro Ultra, yerleşik bir yan fırçaya ve iki titreşimli modüle sahip bir paspas plakasına sahiptir. / © NextPit

Vakum robotu, kalan pil seviyesi %19’a ulaşır ulaşmaz otomatik olarak istasyona geri döner. Roborock S8 Pro Ultra yeterli enerjiye sahip olduğunda, kesintiye uğrayan temizlik turuna bağımsız olarak devam eder. Roborock S8 Pro Ultra’nın yakıt ikmali için sadece üç saate ihtiyacı var. Şarjdan bahsetmişken, Roborock S8 Pro Ultra, yoğun olmayan şarja izin verir. Bu işlevi kontrol etmek için Roborock uygulamasında bir kaydırıcı mevcuttur.

Pil ömrü en iyi ihtimalle sağlamdır. Pratik testimizde Roborock S8 Pro Ultra, en yüksek temizleme modlarında 60 dakikalık bir temizleme turundan sonra toplam %61 pil kaybediyor. Ancak çalışkan yardımcı, bu süre zarfında toplam 70 m2’lik bir alanı temizlemeyi başarır. Süpürme pedini süpürmek ve temizlemek için, vakum robotu bağımsız olarak istasyona geri döner. Bu işlemler oldukça gürültülüdür, ancak bu, bu tür otomatik işlemlere sahip baz istasyonları için alışılmadık bir durum değildir.

Sonuç: Roborock S8 Pro Ultra testte nasıl bir performans gösteriyor?

Roborock S8 Pro Ultra muhteşem bir izlenim bırakıyor. S serisinin en büyük kardeşi, emiş ve silme performansı açısından herhangi bir zayıflık göstermiyor. S serisindeki tüm robot süpürgelerde olduğu gibi, Roborock S8 Pro Ultra’da kamera kurulmamıştı. Ancak, gizlilik nedeniyle kameralı bir vakum robotu istemiyorsanız, bu kötü bir şey değil. Bunun yerine, Roborock S8 Pro Ultra’daki hassas LiDAR navigasyonu, yaşam alanınızın hassas bir şekilde haritalanmasını sağlar. Roborock uygulaması, çok çeşitli ayar seçenekleri sunar ve aynı zamanda kullanıcı dostu olmasıyla da etkileyicidir. Bu sizin için yeterli değilse, çok sayıda otomatik işleme sahip harika bir baz istasyonu da var.

Tek aşağılayıcı, çok yüksek fiyattır ve olmaya devam etmektedir. Roborock S8 Pro Ultra, önerilen perakende satış fiyatına göre 1.499,00 Euro’ya mal oluyor. Güvenlik kamerası işlevi olmayan bir süpürme ve yer temizleme robotu için, daha önce de belirtildiği gibi, bu bir dezavantaj olmak zorunda olmasa bile, yine de çok yüksek bir fiyattır. Bununla birlikte, Roborock S8 Pro Ultra ile yaşam alanınızı temizlemek için neredeyse hiç yardıma ihtiyaç duymayan güvenilir bir temizlik yardımı aldığınızdan emin olabilirsiniz.genel-27