Huawei Mate X3 katlanabilir akıllı telefon, 23 Mart’ta Çin’de resmiyet kazanacak şekilde ayarlandı. Lansmana ek olarak, Çinli akıllı telefon markası, akıllı telefonun tasarımını göstermek için yeni teaser’lar paylaştı. Yeni posterde Huawei, Huawei Mate X3’ün hafif tasarımını sergiliyor. Daha dayanıklı ve daha ince bir gövdeye sahip olması bekleniyor. Huawei Mate X3, Şubat 2021’de piyasaya sürülen Huawei Mate X2’nin halefi olarak gelecek. Cihazın Kirin 9000 4G SoC tarafından çalıştırılması bekleniyor.

Huawei’nin resmi Weibo tanıtıcısı, alay Huawei Mate X3’ün tasarımı. Şirket, afişleri “Kanat kadar hafif, kaya kadar sağlam” sloganıyla paylaştı. Telefonun ne kadar hafif ve dayanıklı olduğunu gösteren (Çince’den çevrilmiştir) Fragmanlar, Huawei Mate X2 ve Samsung’un yan katlama mekanizmalı Galaxy Z Fold modellerine benzer bir tasarım dili gösteriyor.

Huawei, Huawei Mate X3 lansmanının 23 Mart’ta Çin’de gerçekleşeceğini zaten duyurdu. Lansman etkinliği yerel saatle 14:30’da (12:00 IST) başlayacak ve Huawei P60 serisinin ilk çıkışını da görecek.

Huawei Mate X3’ün Huawei Mate X2’ye göre yükseltmelerle gelmesi bekleniyor. İkincisi, 8 GB RAM + 256 GB depolama varyantı için Şubat 2021’de Çin’de 17.999 CNY (kabaca 2.01 lakh Rs) fiyat etiketiyle piyasaya sürüldü.

Yaklaşan katlanabilir ahizenin yeni nesil uydu bağlantısıyla gelmesi ve en son HarmonyOS 2.0.1 sürümünde çalışabilmesi bekleniyor. Bir Kirin 9000 4G SoC tarafından desteklendiği söyleniyor. 4.500 mAh pil taşıması bekleniyor ve 66W hızlı şarj desteği sunabilir.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: twitter, FacebookVe Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için abone olun Youtube kanalı.

İngiltere, Devlet Akıllı Telefonlarında TikTok Yasağını Duyurmaya Hazır: Rapor

genel-8