Çarşamba günü Hero Electric, Hindistan’daki üretim birimlerinden önümüzdeki iki ila üç yıl içinde yılda 10 binden fazla aracı kullanıma sunacağını söyledi. Üç elektrikli scooter modelinin yeni versiyonlarını pazara sunan şirket, fiyatları 1000 TL’den başlıyor. 85.000 ve Rs. 1.3 lakh, Rajasthan’da yaklaşık Rs yatırımla yıllık 20 lakh birim üretim kapasitesine sahip bir sıfırdan fabrika kurmayı planlıyor. 1.200 crore.

Hero Electric, “Ülkede EV’lere yönelik artan talebi karşılamak için ortaklarımızla yakın bir şekilde çalıştık. Sonuç olarak, üretim birimlerimizden her yıl 1 milyondan fazla aracı piyasaya sürmeye hazır olduğumuzu duyurmaktan gurur duyuyoruz.” Genel Müdür Naveen Munjal burada yeni modellerin lansmanında söyledi.

Şirketin yılda 10 bin birime ne zaman dokunabileceği sorulduğunda, bunun önümüzdeki iki ila üç yıl içinde olabileceğini söyledi.

Devam eden mali dönemde, şirket 1 lakh birimin üzerinde satışla bitirmeyi bekliyor ve 2023-24’te yaklaşık 2,5 lakh birimi olabilir.

Şu anda elektrikli iki tekerlekli araç pazarının güçlü bir büyümeye tanık olduğunu ve Hero Electric’in keskin bir büyüme oranıyla yükseldiğini söyledi.

Şirket şu anda Ludhiana’da yeni bir fabrika kuruyor.

Ayrıca, Madhya Pradesh, Pitampura’daki ortak bir tesis için Mahindra Group ile stratejik ortaklığı sayesinde şirket şu anda 5 lakh birimlik bir üretim kapasitesine sahip.

Hero Electric, Rajasthan’da yıllık 20 lakh birim üretim kapasitesine sahip bir sıfırdan tesis kurmayı planlıyor.

Hero Electric, Hindistan pazarındaki varlığının 15 yılında kümülatif olarak 6 binden fazla birim sattı.

Şirket, yeni Optima CX5.0 (çift pil), Optima CX2.0 (tek pil) ve NYX (çift pil) modellerini piyasaya sürdü.


Dönebilen ekranlı veya sıvı soğutmalı akıllı telefonlardan, sahipleri tarafından kolayca tamir edilebilen kompakt AR gözlüklerine ve el cihazlarına kadar, MWC 2023’te Orbital’de gördüğümüz en iyi cihazları, Gadgets 360 podcast’ini tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8