The Witcher 3: Wild Hunt, birkaç hata düzeltmesi getiren ve oyunun genel performansını iyileştiren yeni bir yama aldı. 4.02 sürümüne yönelik güncelleme şu anda PC, PS5 ve Aralık ayında çok gecikmiş olan ve teknik sorun raporlarıyla boğuşan “yeni nesil yükseltme”yi alan Xbox Series S/X’te çıktı. Yeni güncelleme, ‘Savaş Hazırlıkları’ görevinde ilerlemeye yardımcı olacak bir diyalog seçeneğinin eksikliğini giderir, bilgisayardaki su kırılmalarını iyileştirir, hareket bulanıklığı kaydırıcısı ekler ve daha fazlasını yapar. Güncelleme, PC’de yaklaşık 2 GB ve konsollarda 10–20 GB arasındadır.

Polonyalı stüdyo CD Projekt Red, düzeltmeleri platforma göre ayırarak bir blog gönderisinde yama notları yayınladı. PC’de, The Witcher 3: Wild Hunt’ın DirectX 12 sürümünün, Nvidia HairWorks ayarı kapatıldığında düklük Touissant’taki garip bir titreme sorununu durdurmanın yanı sıra CPU üzerindeki yükü azaltması bekleniyor. Daha önce bulanık görünen çimen gölgeleri artık düzeltildi, ancak oyuncuların Ambient Occlusion’ı çalışması için bir kez daha devre dışı bırakması gerekecek. “Seçenekler → Video → Grafikler’de bulabilirsiniz” gönderi okumaları. Daha önce bahsedildiği gibi, kamera hareketini yumuşatmaya yardımcı olmak için bir hareket bulanıklığı kaydırıcısı eklenirken, SSR’ye (ekran alanı yansımaları) ve ışın izlemeli yansımalara bir kırılma efekti eklendi.

Performans modu hem PS5’te hem de Xbox Series S/X’te iyileştirildi ve oyun artık Geralt konuşmayı bitirdikten sonra sıhhiyeci Shani’den kaçmaya karar verdiğinde çökmüyor. The Witcher 3: Wild Hunt’ı Ray-Tracing ile Xbox Series S/X üzerinde çalıştırmak, şu anda düzeltilmiş olan bir bellek kullanımı sorunu nedeniyle çökmelere yol açıyordu. PS5 kullanıcıları artık bulanık ara sahnelere katlanmak veya en eski kayıtlı verilerinin otomatik olarak silinmesiyle uğraşmak zorunda değil. Arapça çeviride güncellenen geleneksel Çince yazı tipleri ve noktalama işaretleriyle başlayarak bazı yerelleştirme sorunları da çözüldü.

Bu arada, CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’nin Phantom Liberty ücretli genişlemesini geliştirmeye devam ediyor. İçerik, stüdyo tarihindeki bir genişleme için en büyük bütçeyle övünüyor ve Idris Elba’yı içeriyor (İntihar Timi) önemli bir rolde — Solomon Reed, ‘New United States of America’nın FIA ajanı. Ayrıntılar az, ancak geçen yıldan bir fragman, Keanu Reeves’in federasyona olan bağlılığımızı “kötü bir fikir” olarak gören çekici Johnny Silverhand rolünü yeniden canlandıracağını ortaya çıkardı. Ölü hükümet yetkililerinin bulunduğu Phantom Liberty, “casusluk ve hayatta kalmanın imkansız bir görevi” olarak tanımlanıyor.

The Witcher 3: Wild Hunt yeni nesil güncellemesi ve en son yaması PC, PS5 ve Xbox Series S/X’te çıktı.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8