İspanyolca Leer.

Kanada, Vancouver’dan bir adam olan Rajesh Randev, çocuklarını okuldan almak için acele ediyordu, bu yüzden Tesla Model 3’üne bindi ve sürmeye başladı. Ancak, uzun bir süre sonra Randev, kullandığı arabanın o olmadığını anladı. onun Model 3. Anlaşılan o ki, farkında olmadan başka birinin Model 3’ünü çalmış ve daha da kötüsü, Tesla’nın uygulaması hiçbir şey olmamış gibi arabayı açıp kalkış yapmasına izin vermişti.

Edinilen bilgiye göre olay 7 Mart’ta meydana geldi. Küresel Haberler. Randev, beyaz Tesla Model 3’ünü, yanında park etmiş olan, ancak başka birine ait olan arabanın aynısıyla karıştırdı. Ön camda bir çatlak görünce hatasını anlamadı ve bunun yerine karısını arayıp ne olduğunu sormaya karar verdi. Randev telefon şarj cihazını arabada bulamayınca da alarm zilleri çalmadı ki bu garipti.

Ancak o zamana kadar bilinmeyen bir numaradan mesajlar almaya başlamıştı.

“Beş, 10 dakika sonra telefonuma ‘Rajesh sen sürüyor musun? [a] Tesla?’” dedi Randev, çıkış tarafından bildirildiği üzere.

Mesajlar, yanlışlıkla çaldığı Tesla’nın sahibi Mahmood adlı birinden geliyordu. Randev’in telefon numarasını Randev’in arabasının, diğer beyaz Tesla Model 3’ün üzerinde bulmuştu.

Randev arabayı park etti ve incelemek için dışarı çıktı ve tekerleklerin kendi Model 3’ündekilerden farklı olduğunu doğruladı. Mahmood haklıydı: Başka birinin arabasını kullanıyordu. Randev, Mahmood ile konuştu ve çocuklarını okuldan aldıktan sonra arabayı iade etmeyi kabul etti.

Sonunda Randev, kendisine ait olmayan bir Tesla Model 3’ü gerçek sahibine iade etmeden önce iki kez açıp sürmeyi başardı. Her iki adam da duruma güldü ve dürüst bir karışıklık olduğu için şikayette bulunmayı reddeden polise haber verdi.

Şirket Tesla’ya gelince, Randev arabasıyla bağlantılı bir uygulamanın başka bir kişinin arabasını nasıl açmış olabileceğini anlamaya çalışmak için oradaki biriyle iletişime geçmeye çalıştı, ancak e-postaları ya geri döndü ya da yanıtsız kaldı.

Tesla’nın telefon anahtarı uygulama, kullanıcıların arabalarının kilidini açmasına ve telefonları yakındayken onları sürmeye başlamasına olanak tanır, ancak sözde her sahibinin arabasıyla bağlantılıdır. Farklı bir Tesla açamamalı. Bazı şüpheciler, Mahmood’un Tesla’sının muhtemelen açık olduğunu ve zaten açık olduğunu ileri sürdü. Ancak Model 3, sahibi araçtan uzaklaştıktan sonra kapıları kilitleyen ve kimsenin aracı sürmesini engelleyen bir sisteme sahiptir.

Tesla CEO’su Elon Musk, şirketin halkla ilişkiler ekibini yıllar önce feshetti, bu nedenle şirket bunun nasıl olabileceğine dair medya sorularını yanıtlamadı. Şirketin güvenlik açıklarını bildirmek için çevrimiçi bir posta kutusu ve güvenlik sorunlarını bulan ve bildiren kullanıcılar için bir hata ödül programı var. Birisi Tesla’ya ulaşırsa, şirket bunun tekrar olmasını önlemek için önlemler alabilir.genel-7