Müzik akışı savaşları, Apple Music etrafında yoğunlaştı ve ( şimdi TikTok-ifieid) Spotify son yıllarda kireçlendi. Apple, devasa teknoloji imparatorluğuna ve yakın ortaklıklarına güveniyor. kenar Spotify çıkışı akış özelliklerinde ve yeşil ekip yetişmede sorun yaşıyor. Bu özelliklerden biri de HiFi kayıpsız ses. ile yapılan yeni bir röportaja göre Spotify yöneticisi, rakip yayın platformu hâlâ somut içerik paylaşmayı reddediyor HiFi özelliklerini iki yıl önce duyurmasına rağmen kayıpsız ses planları. Elbette bunun, Apple’ın bu arada çok daha ucuz HiFi’yi piyasaya sürmesiyle hiçbir ilgisi yok..

bir röportaj The Verge’nin Decoder podcast’inde Spotify eş başkanı Gustav Söderström, akış hizmetinin platformda HiFi sesi yayınlamayı planladığına söz verdi. Spotify’ın kayıpsız akış emelleri olduğunu ilk kez söylemesinden bu yana iki yıldan fazla zaman geçti, ancak Söderström “sektörün birçok nedenden dolayı değiştiğini” söyledi.

Ayrıca, “Bunu bizim ve dinleyicilerimiz için anlamlı olacak şekilde yapacağız. Sektör değişti ve biz de uyum sağlamak zorunda kaldık.” Tek bildiğimiz bir tür belirsiz HiFi deneyimi sözde “bir noktada” geliyor.

2021’in başlarında, Spotify, bir süper başlatmayı planladığını duyurdu ödül kayıpsız ses için katman, Spotify HiFi olarak adlandırılır. Bu “yüksek kaliteli sesin” potansiyel olarak yaklaşık 1.411kbps’lik bir bit hızına çıkabilen CD kalitesinde ses sunması gerekiyordu. ücretsiz kullanıcılar için 160kbps ve Spotify Premium kullanıcıları için 320kbps ile karşılaştırıldığında. Şirket, Billie Eilish ve Finneas O’Connell’i bile görevlendirdi. ne kadar harika olduğundan bahset ve “önemli” yüksek kaliteli ses, şirketin “Stream On” etkinliği sırasındadır.

Bir yıl sonra ve vaat edilen HiFi özelliği hala hiçbir yerde görüşte değil. Görüyorsunuz, aynı yıl Apple Music, Dolby Atmos ile kendi kayıpsız akış sürümünü yayınladı. hangi ek maliyet olmadan çıktı abone olan herkes için kullanıcılar. Benzer şekilde, müzik yayını hizmeti Tidal da kendi ücretsiz abonelik katmanını yayınladı ve ücretli aboneler için HiFi sesi tanıttı ayda 10 dolardan, aynı fiyattan Spotify Premium. Hem Tidal hem de Apple Music, 1.411kbps’lik CD bit hızını kullanıyordu.

The Verge, Söderström’ü bunun nedeninin etiketlerin daha fazla ücretlendirilmesinden kaynaklanıp kaynaklanmadığı konusunda zorladığında, Apple’ın adını söylemedi ama gerçekten söylemek zorunda da değil. Bunun yerine eş başkan, “Belirli nedenlerden dolayı, şirket anlaşmalarımız veya sektördeki diğer oyuncuların yaptıkları hakkında yorum yapma iznim yok” dedi.

Söderström, Spotify’ın artık “bizim ve benzersiz” bir şey yapmak istediğini söyledi. Ayrıca platformun uzamsal sesi kolaylaştırıp kolaylaştırmayacağı konusunda da yorum yapmadı. Apple Spotify’ı geçtigibi yakında çıkacak ayrı uygulamalarda bile Apple Müzik Klasik.genel-7