Dragon kapsülünü taşıyan SpaceX Falcon 9 roketi, 14 Temmuz 2022'de NASA'nın Florida'daki Kennedy Uzay Merkezi'ndeki Fırlatma Kompleksi 39A'dan kalkıyor,

SpaceX’in 25. ticari ikmal kargo görevi 14 Temmuz 2022’de kalkıyor.
Fotoğraf: UzayX

NASA ve SpaceX, Uluslararası Uzay İstasyonu’ndaki (ISS) mürettebat için araştırma ve malzeme taşıyan bir kargo kapsülü fırlatmak için hazırlanıyor. YRoket kalkışını buradan canlı izleyebilirsiniz..

SpaceX’in 27. ticari ikmal görevi (CRS-27) öğle yemeği Salı günü saat 20:30 ET’de Florida’daki NASA’nın Kennedy Uzay Merkezi’ndeki Fırlatma Kompleksi 39A’dan. Fırlatma merkezinin Hava Durumu Filosuna sahip meteorologlar, kalkış için% 80 oranında uygun hava koşulları şansı öngörüyor, NASA yazdı Salı günü bir blog yazısında.

Etkinlik NASA’da canlı yayınlanacak. İnternet sitesiayrıca uzay ajansının YouTube sayfası. Ayrıca, 20:00 ET’de başlaması planlanan aşağıdaki beslemeyi de ayarlayabilirsiniz.

NASA Live: NASA TV’nin Resmi Yayını

SpaceX’in Falcon 9 roketi, Dragon uzay aracını gemide taşıyacak ve ISS ile buluşabilmesi için yörüngeye ulaştıracak. NASA’ya göre Dragon, yörüngedeki uzay istasyonu için 6.200 pound’dan fazla ekipman ve malzemenin yanı sıra 60 yeni bilim deneyi ile doludur. CRS-27 ile piyasaya sürülen malzemelerin bir kısmı, 3D biyoyazıcı ISS’ye fırlatılan Kasım 2022’de ne olacak alçak Dünya yörüngesinde tam boyutlu bir menisküs inşa etmek için büyüleyici bir girişim.

Ayrıca Dragon uzay aracında fırlatma NASA’nın HUNCH Bilyalı Kelepçe Monopoduzayda film çekmeyi kolaylaştırabilecek öğrenciler tarafından oluşturulmuş bir proje ve Japon Uzay Ajansı’nın Tanpopo-5 yaşamın uzayda ve yabancı gezegenlerde nasıl hayatta kaldığını inceleyen araştırma. Dragon ayrıca, Alçak Dünya yörüngesine Eğitim Amaçlı Nanosatellites (ELaNa) 50 görevi için iki küp uydu taşıyacak.

Daha fazla: NASA’nın En Son Nakit Talebi, Yörüngeden Ayrılan Bir ISS ‘Uzay Çekicisi’ İçin Büyük Planları İçeriyorgenel-7