Reddit, Salı günü web sitelerini ve uygulamalarını etkileyen saatlerce süren bir kesintinin ardından geri döndü. Kesinti sırasında Chrome tarayıcımda Reddit’i yüklemeye çalışırken sürekli olarak bir hata mesajı görüyordum ve iOS uygulamasının Ana Sayfa ve Keşfet sekmeleri içerik gösteriyordu ancak yorum dizileri göstermiyordu. Ancak 20:41 ET itibarıyla sorun çözüldü. Reddit’in durum sayfasına göre.

Bu noktaya gelmek biraz zaman aldı. Reddit’in ilk durum mesajı, platformun “şu anda çevrimdışı” olduğunu belirterek 15:18 ET’de yayınlandı ve şirket o zamandan bu yana saatler içinde birkaç güncelleme paylaştı. Kesinti sırasında, Reddit’in birincil Twitter hesabı durumu hafife aldı. “Üretkenliğin keyfini çıkarın” 18:37 ET’de yazdı. “Yakında tekrar faaliyete geçeceğiz.”

Sorun, 60.000’den fazla insanla zirve yaparak yaygın görünüyordu. Downdetector’da raporlama sorunları. Kesinti devam ederken raporların hacmi düşmüş gibi görünüyordu, ancak bu, kesintinin ne kadar sürdüğü nedeniyle daha az kişinin aktif olarak sorunları bildirdiği anlamına gelebilirdi. Sorunun tam olarak ne olduğu belli değil.

Güncelleme 14 Mart, 20:46 ET: Reddit’ten sorunun çözüldüğüne dair onay eklendi.

genel-2