LinkedIn kullanıyor üretici yapay zeka Şirket Çarşamba günü iş listeleri yazma, özgeçmiş doldurma ve profilinizi güncelleme sürecini basitleştirmek için duyurdu. Yeni özellik şuna benzer olacak ChatGPT ve şirket bir basın bülteni “fırsatların kilidini açacağını” ve “kariyerinizi yükselteceğini” söyledi.

AI seçeneği, her profildeki “Hakkında” bölümünde ve “Başlık” bölümünde öneriler sunacak ve aksi takdirde başarılarını en iyi şekilde açıklamaya çalışmak için çok zaman harcayacak olan kullanıcının yerini alacaktır. Her ne kadar yeni AI aracı, yazma sürecini kolaylaştırmak içindirşirket yine de oluşturulan bilgilerin baştan sona okunmasını ve amaçlanan temayı ve stili yansıttığından emin olmak için doğruluğunun kontrol edilmesini tavsiye ediyor.

LinkedIn sözcüsü, Gizmodo’ya gönderdiği bir e-postada, “LinkedIn’in en aktif üyelerinden bazılarından” oluşan premium abonelerle AI aracını test ediyor. Üyelerin “aracı yinelemeye ve geliştirmeye devam ederken geri bildirim sağlayabileceklerini” ve önümüzdeki birkaç ay içinde kalan premium kullanıcı tabanına yayılmaya devam edeceğini ekledi.

Şirket, iş ilanlarını listeleyen premium aboneler için iş tanımını yazıp yüklemeyi de kolaylaştıracak. Süreç oldukça basit bir süreç olarak pazarlanır ve kullanıcının iş unvanı ve şirketin adı da dahil olmak üzere pozisyon hakkında temel bilgileri vermesini gerektirir. AI aracı daha sonra sağlanan istemlere dayalı olarak bir iş tanımı oluşturacak ve kullanıcının iş listesini yayınlamadan önce incelemesine ve düzenlemesine izin verecektir.

LinkedIn Baş Ürün Sorumlusu Tomer Cohen, bültende şunları söyledi: “Üyelerimiz için daha fazla değer yaratmanın yollarını aramaya devam ederken, en gelişmiş OpenAI GPT modellerinden yararlanan, yapay zeka destekli yeni deneyimleri sunmaktan heyecan duyuyorum. müşteriler.”

Cohen, şirketin yapay zeka temalı haberlerine şaşırtıcı bir ekleme yaptığını ve sitenin artık birden fazla sunacağını söyledi. 100 AI sınıfıss. 15 Haziran 2023 tarihine kadar tüm LinkedIn kullanıcılarına ücretsiz olarak sunulacak dersler, “Geratif Yapay Zeka Nedir”, “Generatif Yapay Zeka için Prompt Mühendisliğine Giriş”, “Diyalog Yapay Zekasına Giriş” ve Cohen’in kursunu içerecektir. , “İşletme Liderleri için Üretken Yapay Zeka.”

LinkedIn sözcüsü, kursların “LinkedIn Learning’e abone olmanıza veya hatta bir LinkedIn profiline sahip olmanıza bakılmaksızın herkes tarafından erişilebilir ve ücretsiz” olmaya devam edeceğini söyledi. Ancak dönem sona erdikten sonra dersler LinkedIn Learning abonelerine açık olmaya devam edecek ve Premium aboneliğine dahil edilecektir.

Cohen, basın açıklamasında şirketin ayrıca kullanıcıların “günümüzün iş piyasasında başarılı olmak için gereken becerileri edinmelerine” yardımcı olmak için 20 Üretken Yapay Zeka kursu açacağını doğruladı ve LinkedIn’in öğrenmeye, büyümeye devam edeceğini söyledi. ve kullanıcının ihtiyaçlarına göre AI ve diğer teknolojilerden yararlanın.genel-7