Apple tedarikçisi Foxconn'un 4. çeyrek karı, tahminlerle uyumlu olarak yıllık bazda %10 düştü

Apple Inc. Tedarikçi Foxconn dördüncü çeyrek net karında bir yıl öncesine göre %10 düşüş bildirdi, üretim en yüksek seviyesinde iPhone fabrika, Çin’in katı COVID-19 kuralları nedeniyle kesintiye uğradı.

Dünyanın en büyük sözleşme elektroniği üreticisi, ilk çeyrek ve 2023 gelirlerinin sabit kalacağını tahmin ederken, akıllı tüketici elektroniği gelirlerinin ilk üç ayda önemli bir büyüme kaydedeceğini tahmin ediyor.

Tayvanlı şirket, Ekim-Aralık çeyreği için net karının geçen yılın aynı dönemindeki 44,4 milyar T$’dan 40 milyar T$’a (1,31 milyar $) düştüğünü bildirdi.

13 analistin ortalama 39,98 milyar T$ kar tahminiyle uyumluydu. Yenileme.

Şirketten yapılan açıklamada, dördüncü çeyrekte, temel tüketici elektroniği ürünleri gelirinin bir yıl öncesine göre sabit kaldığı belirtildi. Grup, akıllı telefonları içeriyor ve toplam gelirinin yarısından fazlasını oluşturuyor.

iPhone üretimi, COVID-19’u kontrol altına almak için uygulanan bordürlerin binlerce işçinin Foxconn’un Çin’deki devasa kampüsündeki fabrika hatlarını terk etmesine yol açmasının ardından, Noel ve Ocak’taki Yeni Ay Yılı tatili öncesinde aksamayla karşı karşıya kaldı. Zhengzhou.

Şirket, daha önce üretimin çoğunluğunu üreten Zhengzhou’da normale döndüğünü söyledi. ElmaiPhone 14 Pro dahil premium modelleri.

GN Ödülleri

FacebooktwitterLinkedin
genel-9