Nord CE 3 Lite kendini orta sınıf akıllı telefonların alt kısmında buluyor, ancak bu muhtemelen daha da arzu edilir hale getiriyor. Muhtemelen biraz düşürülmüş bir versiyonu OnePlus Nord CE 3, Lite modeli Snapdragon 782G yonga setini daha az güçlü bir işlemciyle takas ediyor Snapdragon 695 CPU, daha ucuz hale getirecek. Snapdragon 695 işlemci ile birlikte, OnePlus Nord CE 3 Lite’ın sızdırılan özellikleri arasında 120 Hz yenileme hızına sahip oldukça büyük bir 6,7 inç LCD FHD+ ekran yer alıyor. Bunlardan bahsetmişken, telefonun bir delikli ekrana sahip olduğu söyleniyor, bu nedenle 16 megapiksellik öne bakan kamera, panelin orta-üst kısmında oldukça görünür olacak.

İki adet 2 megapiksel sensörle birleştirilmiş 108 megapiksellik büyük bir ana kameranın yanı sıra yana monte edilmiş bir parmak izi sensörünün de yer alması bekleniyor. Ayrıca telefonun 67W hızlı şarj destekli 5.000 mAh bataryadan güç alacağını da biliyoruz.

Telefonun diğer öne çıkan özellikleri arasında modele bağlı olarak 8 GB veya 12 GB RAM ve 128 GB veya 256 GB dahili bellek yer alıyor. Elbette, OnePlus Nord CE 3 Lite, Android 13 tabanlı OxygenOS 13 ile birlikte gönderilecek, ancak bu kesinlikle bir sürpriz değil.

Şimdi, kullanılabilirlik söz konusu olduğunda, henüz herhangi bir resmi bilgi iletilmedi. Ancak sızıntı yapan Max Jambor, OnePlus Nord CE 3 Lite’ın 4 Nisan’da piyasaya sürüleceğini iddia ediyor. Ya bu bir lansman tarihi ya da telefonun resmi olarak tanıtılacağı gün, henüz belli değil.

Öte yandan, biraz daha güçlü olan kardeşi OnePlus Nord CE 3, geçen yılın sonlarından beri haberlerde yer alıyor ancak henüz bir çıkış tarihi yok. Bir söylenti bile yok. Yine de tahmin edecek olursak her iki telefonun da birbirine çok yakın duyurulması gerekiyor ki bu da OnePlus hayranları için önümüzdeki birkaç ayı oldukça sıcak kılıyor.

telefon-1