GeForce NOW için NVIDIA ile yapılan anlaşmanın ardından Microsoft, bulut üzerinden bağımsız PC oyunları sağlayan Boosteroid ile on yıllık benzer bir anlaşma imzaladı ve 68,7 milyar dolarlık anlaşma geçerse Activision Blizzard’ınki de dahil olmak üzere tüm oyunlarını hizmete sundu. düzenleyicilerin onayı. Açıkçası, bu, Microsoft’un, Avrupa Birliği’nin bunu sallamak üzere olduğu bildirilirken, devralımı en çok eleştirmeye devam eden BK CMA ve ABD FTC gibilerini yatıştırma çabalarının bir parçası.

Microsoft Oyun CEO’su Phil Spencer şunları söyledi:

Oyunların insanları bir araya getirme gücüne inanıyoruz. Bu nedenle Xbox, herkese favori oyunlarını cihazlar arasında oynaması için daha fazla yol sunmaya kendini adamıştır. Anlaşma sona erdikten sonra ‘Call of Duty’ gibi Activision Blizzard oyunları da dahil olmak üzere Xbox PC oyunlarını Boosteroid üyelerine getirmek, bu vizyonu gerçekleştirmenin bir başka adımıdır.

Microsoft Başkan Yardımcısı ve Başkanı Brad Smith şunları ekledi:

Bu ortaklık, Rusya’nın hukuksuz işgalinden bu yana Ukrayna’ya sağladığımız 430 milyon dolarlık teknoloji ve mali yardım üzerine kuruludur ve Ukrayna’nın 160.000 yazılımcısını desteklemek için atmaya devam edeceğimiz adımların bir örneğidir. Ayrıca, Nintendo ve NVIDIA ile yakın tarihli anlaşmalarımıza ek olarak, düzenleyicilere Activision Blizzard’ı satın almamızın ‘Call of Duty’yi eskisinden çok daha fazla cihazda kullanılabilir hale getireceğini daha da açık hale getiriyor.

Gerçekten de, Boosteroid Ukrayna’da bulunmaktadır ve Kiev ve Kharkiv’de ofisleri bulunmaktadır. Kharkiv’deki ofislerden ikisi Rus füze saldırıları tarafından vuruldu, ancak şirket büyümesini yılmadan sürdürdü ve yakın zamanda Mac, Chromebook’lar, Android alıcı kutuları ve LG televizyonlar için yakında destek vereceğini duyurdu. Ukrayna Başbakan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov bile anlaşmayı alkışladı. Boosteroid CEO’su Ivan Shvaichenko kendi adına şunları söyledi:

Boosteroid, Microsoft’un oyunları olabildiğince çok kişiye, yere ve platforma ulaştırma vizyonunu paylaşıyor. Oyunculara yakınlardaki herhangi bir cihazda en sevdikleri oyunların keyfini çıkarma fırsatı sağlamak uzun zamandır hedefimiz olmuştur. Bugünkü duyuru, bu yönde atılmış bir başka adımdır. Ayrıca, merkezli geliştirme ekibimizle UkraynaMicrosoft’un devam eden taahhüdünü takdir ediyoruz Ukraynave ülkenin ekonomik toparlanmasına daha fazla yatırım yapmak için yerel oyun geliştirme topluluğumuzu destekleyen bir girişim üzerinde birlikte çalışacağız.

Boosteroid’in 4 milyondan fazla kullanıcısı var. Hizmet hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz resmi web sitesinde.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17