OpenAI'nin web sitesindeki bir ChatGPT açıklamasının ekran görüntüsü.  Bir geliştirici, ChatGPT'yi Siri'ye bağlayan bir kısayol oluşturdu.

Fotoğraf: Leon Neal (Getty Resimleri)

İspanyolca Leer.

birçok kişiden biri misin sıkılan kullanıcılar Siri yapamıyor cevap sorularını cevapla? Artık Apple’ın dağınık beyinli sesli asistanını yapay zeka destekli her şeyi bilen bir hale dönüştürebilirsiniz. kullanarak geliştirici Yue Yang tarafından oluşturulan kısayol. Tek ihtiyacınız olan, Siri’ye sahip bir cihaz ve OpenAI ile aktif bir hesap.

tarafından tespit edildi BGR, bu kısayol Siri’yi ChatGPT ile değiştirmez, bunun yerine sorularınızı ChatGPT’ye iletmek ve yapay zeka sohbet robotundan yanıtlar sağlamak için Apple’ın sesli yardımcısını kullanır. Yang, kısayol ChatGPT ve Siri’yi birbirine bağladığından, iPhone’lar, iPad’ler ve Mac’ler dahil olmak üzere Siri ile hemen hemen her cihazda çalışabileceğini belirtiyor.

Bu numaradan yararlanmak için ihtiyacınız olan ilk şey, ChatGPT’yi kullanmak için oluşturabileceğiniz bir Open AI hesabıdır. OpenAI’nin resmi web sitesi. Bir hesap oluşturduktan sonra, bu sayfayı ziyaret et API anahtarınıza erişmek için. Alternatif olarak, OpenAI’nin web sitesindeki profilinize tıklayıp “API Anahtarlarını Görüntüle” seçeneğini ve ardından “Yeni bir gizli anahtar oluştur” seçeneğini tıklayabilirsiniz.

API (veya uygulama programlama arabirimi) anahtarlar, geliştiriciler tarafından kullanılan ve belirli bir kullanıcı için farklı hizmetleri bağlamalarına izin veren bir araçtır. Bu durumda, Siri’ye ChatGPT’yi çalıştırma izni vermeniz için gereken tanımlayıcılar ve anahtarlardır. Buraya kadar geldiyseniz, muhtemelen bu numaranın App Store’dan bir uygulama indirmek kadar basit olmadığını, ancak o kadar da karmaşık olmadığını fark etmişsinizdir.

API anahtarınızı kopyaladıktan sonra şuraya gitmeniz gerekir: Yue Yang’ın GitHub sayfası ChatGPT ile kullanmak istediğiniz Apple cihazından ve bu makalenin yayınlandığı sırada sürüm 1.2 olan, geliştirici tarafından oluşturulan kısayolun en son sürümünü indirin. Apple cihazınızda kısayolu açtığınızda sizden API anahtarınızdan veri isteyecektir. Anahtarınızı kopyalayıp yapıştırdıktan sonra, geriye sadece Siri yerine ChatGPT destekli Siri’nizi etkinleştirmek için bir cümle seçmek kalır. Şu andan itibaren, kısayol yalnızca İngilizce olarak çalışmaktadır.

Bir ifade seçtikten sonra, Siri’yi ChatGPT ile konuşmak ve hatta popüler sohbet robotu için belirli komutları yapılandırmak için aracı olarak kullanabilirsiniz. Yue Yang, ChatGPT’nin tüm işlevlerine Siri aracılığıyla erişilebileceğini ve yeni asistanınızı daha da kişiselleştirebileceğinizi açıklıyor. Örneğin, kişiliğini “şakacı, yazar, şef vb. olacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Oynamanın sonsuz yolu vardır”. geliştirici diyor GitHub’da.

İlham alıyorsanız, ChatGPT ile güçlendirilmiş Siri’nizi de denemek için kullanabilirsiniz. yeni bir matematiksel bulmaca oyunu yaratrağmen sonuçları alamayabilirsiniz umuyordun.genel-7