.hack’i hatırladın mı? CyberConnect2 yeni bir .hack oyununun geliştirilmekte olduğunu onayladığından, Video oyunu ve anime mülkü geri dönüyor!

Bu, yakın zamanda düzenlenen 20. Yıldönümü .hack özel etkinliğinde CyberConnect2 CEO’su Hiroshi Matsuyama tarafından açıklandı. Video röportajında ​​Matsuyama, yeni bir .hack oyununun geliştirilmekte olduğunu doğruladı, ancak bunun tam teşekküllü bir sürüm mü yoksa mobil bir oyun mu olacağını belirtmedi.

İşte Matsuyama’nın söylemek zorunda olduğu şey (DeepL aracılığıyla çeviri):

20. yılımızı kutladığımız için biraz Dot Hack’in geleceğinden bahsetmek istiyorum. Halihazırda yeni bir oyun üzerinde çalışıyoruz.

Daha söylenecek çok şey var ama önemli olan kısım burası. Yine, bunun tam teşekküllü yeni bir oyun mu yoksa IP tabanlı bir mobil oyun mu olduğundan bahsedilmiyor. Referans olarak, .hack evreninde yayınlanan son oyun New World Vol. 1: Maiden of the Silver Tears Android ve iOS için 2016’da çıkmıştı ve Japonya’ya özeldi. Piyasaya sürülen son ana konsol oyunu, 2013’te PS3 için .hack/Versus idi ve filmle aynı zamana denk gelecek şekilde piyasaya sürüldü.

Matsuyama’nın bunu onaylamasını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz (23:30 işareti):

Umarız bu sadece bir mobil oyun değil, konsollar için yeni bir .hack oyunu olur. Daha fazlasını öğrendikten sonra, okuyucularımıza haber vereceğiz.

Teşekkürler, HDKirin!

oyun-6