iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modelleri, bu yıl içinde çok sayıda yükseltme ve tasarım değişikliği içerecek. Dört modelin tümü Dynamic Island ile gelirken, yalnızca ‘Pro’ modellerinde ek donanım değişiklikleri yer alacak. Daha önce iPhone 15 Pro modellerinde mekanik düğmeler yerine katı hal düğmelerinin yer alacağını duymuştuk. Dynamic Island dışında iPhone 15 modellerinde de daha küçük çerçeveler yer alacak. Ancak iPhone 14 kasalarının iPhone 15 serisine uygulanıp uygulanamayacağı henüz belli değil.

Tasarım boyutlarındaki değişiklikler nedeniyle iPhone 14 kılıflarınızı Apple’ın yakında çıkacak olan iPhone 15 serisiyle kullanamazsınız

iPhone 15 serisinin, cihazı tüm görkemiyle göstermeyi amaçlayan 3D CAD görüntüleri daha önce sızdırılmıştı. Görüntüler, cihazın diğer yönlerine göre analiz edilebilecek bilgileri ortaya çıkardı. Örneğin elimizdeki cihazların boyutları ile iPhone 14 kılıflarının iPhone 15’e uygulanıp uygulanamayacağını tahmin edebiliyoruz. Macotakara yeni bir videoda iPhone 14 kasalarına karşı 3D baskılı iPhone 15 sahte birimlerini gösteriyor.

Daha önce iPhone 15 modellerinin yeni bir ekrana sahip olacağı ortaya çıkmıştı. Ayrıca cihazın ekran boyutlarının da mevcut modellere göre daha büyük olacağı da belirtilmişti. Yayının paylaştığı videoya göre iPhone 14 kılıfları yapamamak gelecek iPhone 15 serisine uygulanacak. Görüldüğü gibi, kamera tablası 3D baskılı CAD renderlarda daha büyüktür ve kesiğe sığamaz. Daha fazla ayrıntı için aşağıdaki videoyu izleyin.

Sonuç olarak, Apple cihazı harici olarak yeniden tasarlamayı planladığından, kullanıcıların özel iPhone 15 kılıfları satın almaları gerekecek. iPhone 15 Pro modellerinde de durum aynı. Bilmiyorsanız, Apple, iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modelleri arasındaki ayırt edici unsurları korumaya hala hevesli. ‘Pro’ modellerinde TSMC’nin 3nm mimarisinde üretilmiş A17 Bionic çip bulunurken, standart modellerde A16 Bionic çip yer alacak. A17 Bionic’in şaşırtıcı rakamları göstermeyi amaçlayan sızdırılmış karşılaştırma testleri çevrimiçi olarak ortaya çıktı.

Harici olarak, iPhone 15 Pro modelleri, mevcut modele kıyasla daha iyi kamera sensörleri, birinci sınıf bir kaplama ve çeşitli iyileştirmeler içerecek. Bunun dışında Apple, gelişmiş geri bildirim için “Pro” modellerini üç Taptic Engine ile birleştirilmiş katı hal düğmeleriyle de donatacak. iPhone 15 lansmanının bundan aylar sonra olduğunu ve son sözün Apple’da kaldığını unutmayın. Bunun anlamı, şirketin biz konuşurken planlarını değiştirmeyi uygun görebileceğidir. Yine de, sizi en son gelişmelerden haberdar edeceğiz, bu yüzden etrafta dolaşmaya devam edin.

Düşüncelerinizi yorumlarda bizimle paylaşın.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17