CarScoops’a göre Kia, hem içten yanmalı hem de elektrik aktarma organlarında mevcut olacak yeni bir kamyoneti piyasaya sürmeye hazırlanıyor.Kia’ya yakın isimsiz bir CarScoops kaynağı, model hakkında ayrıntılar verdi. Yeni Ford Ranger ve Toyota Hilux’a küresel bir rakip olarak konumlandırıldı. Ön uç, otomobilin genişliğini vurgulayan dikey olarak istiflenmiş LED farlarla çevrili devasa bir imza ızgarasına sahip olacak. Çıkıntılı tampon, gömme sis farlarına sahiptir ve normalden daha yükseğe konumlandırılmıştır. Arka cam, C sütununu çevreleyerek açık ve ferah bir kabin oluşturuyor.

Tasarımcı, salonu yaratırken temiz, minimalist bir iç mekanla farklı bir yol izledi. İç mekan, 12,3 inçlik bir dijital gösterge paneli ve 12,3 inçlik bir bilgi-eğlence ekranı kombinasyonuna sahiptir. Beklenen kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto, kablosuz telefon şarjı ve çevre görüş sistemi. Pikap beş kişilik olacak ve sınıfındaki en geniş tekliflerden biri olacağı bildiriliyor.

Ford Ranger ve Toyota Hilux ile rekabet ediyor: Kia'nın en yeni kamyoneti, sınıfındaki en geniş kabini ve 550 beygir gücündeki kurulumu sunacak.

Çerçeve SUV olacak ve maksimum çekiş kapasitesi 3500 kg’a yakın olacak. Arabanın uzunluğu 5400 mm olacak. Temel versiyon, yaklaşık 210 hp güç üreten 2.2 litrelik turboşarjlı Smartstream dizel motorla donatılacak. ve 420 Nm. Bunu, 276 beygirlik Hyundai Sonata N-Line’dan benzinli 2.5 litrelik turboşarjlı dört silindirli motor takip ediyor. Elektrikli versiyon, 550 beygirlik bir kurulum ve 800 Nm torkun yanı sıra 450 km’lik bir menzil alacak.genel-22