Cumhuriyetçiler Meclisi, Tamamen Saçmalık Olan Bir Teknoloji Sansürü Yasasını Az Önce Geçirdi başlıklı makale için resim

Fotoğraf: Havuz (Getty Resimleri)

Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçileri bu hafta, federal ajanların teknoloji şirketlerine muhafazakarları bastırmaları için baskı yapmasını engellemeyi amaçlayan, kötü yapılandırılmış, kendi kendini büyüten bir “sansür karşıtı” yasa tasarısını ele geçirdi. Tasarı, kısmen, Twitter’ın Hunter Biden dizüstü bilgisayar öyküsünü ve diğer sözde bilgileri işlemesine yönelik Cumhuriyetçi öfkeden ilham aldı. Twitter Dosyaları açıklamaları, düz bir parti oylamasında 219-206’yı geçti. Tasarının Demokratik olarak kontrol edilen Senato’da ölmesi neredeyse garanti.

Yazıldığı gibi, Konuşmayı Hükümet Müdahalesinden Koruma Yasası “federal çalışanların resmi kapasiteleri dahilinde bakış açılarının sansürlenmesini savunmaları” yasaklanacaktı. Bu dil, hem Demokratların hem de Cumhuriyetçilerin şirket kurallarını ihlal ettiğine inanılan tweet’leri Twitter’a bildirme ve potansiyel olarak onları kaldırma olanağına sahip olduğunu öne süren son Twitter Files belgelerinden doğrudan esinlenmiş gibi görünüyor. Cumhuriyetçiler, Demokrat yetkililerin bunu, sol eğilimli teknoloji şirketlerine muhafazakar bakış açılarını veya konuları sansürlemeleri için orantısız bir şekilde baskı yapmak için kullandığını iddia ediyor. İronik bir şekilde, eski bir Twitter güvenlik politikası ekibi uzmanı, eski Başkan Donald Trump’ın aynı politika yolunu Twitter’ı Chrissy Teigen’in kendisine “” diyen bir gönderisini kaldırmaya ikna etmek için kullandığını söyledi.kedi eşek orospu” Cumhuriyetçiler açıkça ifade özgürlüğünü severler.

Yeni teknoloji sansürü tasarısı nasıl işleyecek?

Aynı zamanda tasarının baş yazarı olan Temsilciler Meclisi Gözetim ve Hesap Verebilirlik Başkanı Temsilcisi James Comer, teklifin kapsamı genişleteceğini söylüyor. Hatch Yasası—federal çalışanların siyasi faaliyetlerde bulunmasını önleyen 1939 yasası—sansürü savunduğu veya teşvik ettiği iddia edilen federallere uygulanmak üzere. Geniş kapsamlı kısıtlamaları ihlal ettiği tespit edilen yetkililer, işlerini kaybetme veya 10.000 ABD dolarına varan para cezalarıyla karşı karşıya kalma riskiyle karşı karşıya kalabilir. Tasarı aynı zamanda yetkililerin bir kullanıcının gönderilerine “herhangi bir feragatname, bilgi veya başka bir uyarı eklenmesini” savunmasını veya teşvik etmesini engelleyecek. Bu hükmün, son yıllarda sosyal medya şirketleri tarafından uygulamaya konan yanlış bilgi etiketlerini ve diğer doğruluk kontrollerini doğrudan hedeflediği görülüyor; Twitter’ın Topluluk Notları özellik.

Enerji ve Ticaret Komitesi Başkanı Temsilci McMorris Rodger, oylamanın ardından yaptığı açıklamada, “Başkan Joe Biden ve yönetimi sansürün tarafı haline geldi” dedi. “Siyasi gündemlerine fayda sağlamak için anlatıyı kontrol etmek için aktif olarak Amerikalıların sesini susturuyorlar.”

Cumhuriyetçiler, genişlemenin Twitter’ın Hunter Biden dizüstü bilgisayar hikayesini ele almasının tekrarlanmasını engelleyebileceğine inanıyor, ancak bu mutlaka doğru değil. sırasında işitme Geçen ay, eski Twitter güven ve güvenlik başkanı Roth, Twitter’ın denetleme kararlarını, içeriği bildirenler hükümet yetkilileri olsa bile bağımsız olarak verdiğini söyledi. Devletin sosyal medya şirketlerine yönelik yayından kaldırma talepleri de yeni değil. Aslında, Twitter düzenli olarak yayınlar şeffaflık raporları Şirketin dünyanın dört bir yanındaki devlet yetkililerinden aldığı yayından kaldırma taleplerinin miktarını ve türlerini gösteren ve On yıldan uzun bir süredir.

Bekle, İlk Değişiklik ne olacak?

Biri tasarıyı esasına göre kabul etme eğiliminde olsa bile (muhtemelen yapmamalısınız), muhalifler bunun gereksiz olduğunu söylüyor. Oylamadan önceki bir duruşmada konuşan New York Demokrat Temsilcisi Daniel Goldman, tasarının uğruna mücadele ettiği iddia edilen korumaların Birinci Değişiklik’te zaten var olduğunu söyledi.

Goldman Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Bu yasa tasarısı, ifade özgürlüğünü hükümet sansüründen korumayı amaçlıyor” dedi. “Ve katılıyorum, bu harika bir fikir. Aslında o kadar iyi bir fikir ki, Kurucu Babalar bunu Anayasa’ya koydular. Buna Birinci Değişiklik deniyor.”

Ohio Demokratik Temsilcisi Greg Landsman gibi diğerleri, yasa tasarısının yabancı propaganda yaymaya çalışan dezenformasyon gönderilerini tespit etmeyi ve kaldırmayı daha da zorlaştıracağından korkuyordu. Teknoloji savunuculuğu grubu Accountable Tech’in kurucu ortağı Jesse Lehrich, benzer şekilde, GOP tasarısının Birinci Değişiklik konuşma hakkı tarafından halihazırda ele alınan sorunları çözüyor gibi göründüğünü söyledi.

“Cumhuriyetçilerin bariz arzusunu takdir etsem de korumak Lehrich, Gizmodo ile yaptığı bir röportajda, Chrissy Teigen’in hükümeti onu susturmak için silahlandırmadan Trump’a hakaret etme hakkı, sanırım ilk değişikliği kapsıyor, ”dedi. “Bu adamların, antitröst yasalarımızı elden geçirmekten güçlü federal gizlilik yasasını geçirmeye kadar her şeye iki partili ivmeyi kanalize etmek yerine, tüm zamanlarını kültür savaşı saçmalığına ayırmaları ve Big Tech’i paçayı sıyırmaları sinir bozucu.”

Tasarının hedefleri gereksiz olmasının yanı sıra dengesiz de görünüyor. Son zamanlarda oluşan Federal Hükümetin Silahlandırılmasına İlişkin Alt Komite Seçin muhafazakarlara karşı algılanan teknoloji moderatör önyargısı örneklerine işaret etmek için elinden gelen her fırsatı değerlendirdi, ancak aynı anda artık tanrılaştırılmış Twitter CEO’su Elon Musk’ın raporlarının ardından sessiz kaldı bildirildiğine göre Hindistan Başbakanı Narendra Modi’yi eleştiren içeriği sansürlemek ve kara listeye alınan gazeteciler.

Lehrich, “Ancak ABD’li yetkililer, Twitter’ın tehlikeli COVID yanlış bilgilendirme ve rıza dışı çıplaklık konusundaki kendi politikalarını ihlal ediyor gibi görünen tweet’leri işaretleyerek, görünüşe göre çok uzak bir köprü oldu” diye ekledi.

Bu konuda büyük ölçüde sessiz kalan kilit gruplardan biri, Büyük Teknoloji firmalarının kendileridir. Büyük sosyal medya platformlarından hiçbiri, kanun koyucuların kendi aralarında tartışmasına izin vermeyi tercih eden kanunları kınayan veya destekleyen açıklamalar yayınlamadı. Mantıksız görünse de, teknoloji şirketlerinin en büyük savunucularından biri olan NetChocie aslında cesaretlendirdi GOP tasarısı etrafında tartışmalar.

NetChoice Başkan Yardımcısı ve Baş Hukuk Müşaviri Carl Szabo, Gizmodo’ya e-postayla gönderilen bir açıklamada, “İfade özgürlüğüne yönelik tehditler iki partinin de endişesi olmalı ve liderlerimizin bu özgürlüklere saygı duymasını sağlamalıyız” dedi. “Hiçbir politikacı veya hükümet çalışanı, gücünü Amerikalıların ifade özgürlüğünü bastırmak için kullanmamalıdır.”

Kimse siyasi bir kum torbasını bitirmek istemez, ancak Kongre’nin algılanan hükümet sansürü iddialarına odaklanması, aslında sosyal medya şirketleri için paslanma veya gizlilik reformları gibi diğer konulara göre daha az gerçek tehlike arz ediyor. Herhangi bir biçimdeki içerik denetiminin, kullanıcıların bir kısmını sinirlendirmesi neredeyse garantidir, ancak Cumhuriyetçiler Meclisi tarafından önerilen yasa tasarısı, bir anlamda teknoloji şirketlerine zor politika kararlarından sıyrılmaları için zorunlu bir bahane verir.

Szabo, “Bu önemli konunun Kongre tarafından incelendiğini görmek güzel,” diye ekledi.

Tasarı aynı gün kabul edildi hakkında çekişmeli bir duruşma Twitter Dosyaları ve Hunter Biden’ın dizüstü bilgisayarı

Tasarı için oylama saatler içinde geldi Milletvekillerinin hikayeye dahil olan gazetecilerden ikisi olan Matt Taibbi ve Michael Shellenberger’i ya tartıştığı ya da cömertçe övdüğü ayrı bir çekişmeli Twitter Dosyaları duruşmasının. Temsilciler Meclisi Yargı Seçme Alt Komitesinde Temsilciler Meclisi Cumhuriyetçileri platformu sansür tartışmalarını bastırmak için kullanırken, Demokratlar muhabirleri teknoloji ve hükümet gizli anlaşmalarına dair yanlış bir anlatı ilerletmek için özenle seçilmiş kanıtları kullanmakla suçladı.

Komitenin kıdemli üyesi Demokratik Temsilci Stacey Plaskett, “Cumhuriyetçiler, Elon Musk’ın kamuya açık yazarlarından ikisini, özenle seçilmiş, bağlam dışı e-postaları ve seçtiği anlatıyı tanıtmak için tasarlanmış ekran görüntülerini yayınlamaları için getirdi.” söz konusu buna göre Tepe. Plaskett, Taibbi ve Shellenberger’i “sözde gazeteciler” diyerek görevden aldı ve Twitter Dosyalarını yayınlamaktan Elon Musk’ın sorumlu olup olmadığını kabul etmeleri için onlara baskı yaptı.

genel-7