STALKER 2: Heart of Chornobyl oldukça uzun bir süredir geliştirilmektedir. Geliştirici GSC Game World Ukrayna’da bulunuyor ve Rusya ile devam eden savaş nedeniyle oyunu sürekli olarak erteliyor. Mevcut yayın tarihi Aralık 2023 olan başka bir gecikmenin ardından, Rus STALKER bilgisayar korsanları yığınla oyun malzemesini çevrimiçi olarak sızdırmakla tehdit ediyor.

Rus Hacker’lar GSC’nin Siyaseti STALKER 2’den Çıkarmasını İstiyor

Siteye gönderilen bir makale VK.com onu sızdırmakla tehdit eden bilgisayar korsanlarının taleplerini ayrıntılarıyla anlatıyor. Bilgisayar korsanları, STALKER 2’de hikayenin tamamı, haritalar, ara sahneler ve onlarca Gigabayt cinsinden toplam ölçümle çok daha fazlası dahil olmak üzere çok büyük miktarda veriye sahip olduklarını iddia ediyorlar. Bununla birlikte, iddialarını kanıtlamak için bir bölümünü de yüklediler. Bilgisayar korsanları, verilerin çevrimiçi olarak sızmasını önlemek için karşılanması gereken belirli talepler de ortaya koydu.

Stalker 2’den ekran görüntüsü

Veri Sızıntısını Önleme Koşulları

Bilgisayar korsanları, bunu GSC’nin politikaları ve Belarus ve Rusya’dan oyunculara karşı tutumları nedeniyle yaptıklarını iddia ettiler. Olumsuz durumların yaşanmaması için üç ana koşul öne sürülmüştür (aracılığıyla reddit):

  1. Fikrinizi değiştirin, Beyaz Rusya ve Rusya’dan oyunculara karşı tavrınızı yeniden düşünün ve bu ülkelerden sıradan oyunculara karşı değersiz tavrınız için özür dileyin.
  2. Resmi Discord’unuzdaki NF Star profilinin engelini kaldırmanızı öneriyoruz – beni boş yere yasakladınız ve bu nedenle kendimi tutmayı bırakmak zorunda kaldım.
  3. Ayrı bir sorun, RU yerelleştirmesini geri getirmektir. Hayranlar resmi şirketinizden bunu bekliyor. Siyaset yüzünden insanların oyununu bozmayın.

Sızdıranlar bu şeyin STALKER 2’yi öldürebileceğini söylese de, bu tamamen doğru değil. Evet, bu birçok kişi için oyunu etkileyecek, bu noktada kesin bir iptal tartışma konusu bile değil. Oyunların tamamının sızdırıldığı durumlar yaşadık, en büyük örnek The Last of Us Part 2’dir.

GSC için durum oldukça talihsiz, özellikle de savaşla da başa çıkmak zorunda kaldıkları için. GSC’nin bu durum karşısında nasıl bir tavır takınacağını bekleyip göreceğiz.

Bu haber hakkındaki düşünceleriniz nelerdir? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.oyun-5