Kalıcı Yaz Saati Uygulamasını Geçmiş 19 Eyalet ve Neden Uygulamamışlar başlıklı yazı için resim

Fotoğraf: Chris Jackson (Getty Resimleri)

12 Mart Pazar saat 02:00 EST’de Yaz Saati Uygulaması başlayacak. Bir saat kaybedeceğiz çünkü 20. yüzyıl federal hükümeti buna karar verdi. Sonra 5 Kasım’da bir saat kazanacağız ve karanlığa gömüleceğiz. Yarım asrı aşkın süredir bu döngünün normal olduğunu kabul ettik.

Ancak onlarca eyalette tanıtıldı Ulusal Eyalet Yasama Meclisleri Konferansı’na göre, Yaz Saati Uygulaması ile ilgili mevzuat bu döngüyü sona erdirecek. Devletler, bizi bir saat geriye götüren kış saati sisteminin adı olan “Standart Saat”e geçmek yerine, yazın zaman standardı olan “Yaz Saati Uygulaması”nı kalıcı olarak benimsemek istiyor.

Son beş yılda, 19 eyalet zaten yasa çıkardı Bunun olmasını sağlamak. Onlar kim ve neden insanları hala karanlıkta dolaşıyor?

Bunun nedeni aşağı yukarı hükümetin zamanı bir asır önce belirlemesi gerektiğidir. Birinci Dünya Savaşı sırasında Yaz Saati Uygulaması’nı uyguladı. enerjiden tasarruf etmek için. Savaştan sonra, başka bir sabah erken çalışma saati isteyen çiftçiler için saati yeniden geri aldı ve ardından 2. Dünya Savaşı sırasında isteğe bağlı bir DST’yi yeniden yürürlüğe koydu. Nihayet 1966’daki bahar ileri-geri çekilme federal konvansiyonunu yasalaştırdı. Eyaletler değişiklikten kurtulabilir, ancak bu yanlış bir ikilem; yıl boyunca Yaz Saati Uygulamasını değil, yalnızca Standart Saatin buzlu sınırlarını seçebilirler. Bu yüzden iki numaralı kapıyla gidiyoruz, biyolojik GPS’imizi İzlanda’ya sıfırlıyoruz, risk altındayız. depresif dönemler Ve kalp-damar hastalığı.

Devamını oku: Gün Işığından Yararlanma Zamanını Nasıl Yener ve Güneşli Bir Kış Geçirirsiniz?

İlk seçeneği seçen tek eyalet ve bölgeler, yedek güneşi olanlardır: Hawaii, Arizona’nın çoğu (Navajo Nation hariç), Amerikan Samoası, Guam, Kuzey Mariana Adaları, Porto Riko ve Virgin Adaları. Marco Rubio tanıtıldı mevzuat 2019’da anlamsız zaman tuzağını kırmak için, ancak şimdilik, güneşe aç vatandaşlar, insanlar erken kalktıklarında aptalca bekleme süresi yasasına takılıp kalıyor.

İşte Yaz Saati uygulamasına geçilmesi için alınan tedbirler.

Bu hikaye ilk olarak 5 Kasım 2021’de yayınlandı. Yeni mevzuatı yansıtacak şekilde güncellendi.genel-7