Güç durumdaki yerleşik bankacılık şirketi Railsr, varlıklarının bir yatırımcı konsorsiyumu tarafından bilinmeyen bir meblağ karşılığında satın alınmasının ardından çöküşü önledi.

Mali Yürütme Otoritesi, Railsr’in Moneta VC ve Ventura Capital ile birlikte D Squared Capital tarafından desteklenen Embedded Finance LTD adlı bir kuruluşa satışına izin verdi.

Bu, fintech’in aylardır bir alıcı bulmak için uğraşmasının ardından geldi. Railsbank Technology Limited işletmesi yönetime geçecek ve varlıkları Embedded Finance Limited’e devredilecek.

İçinde ifade, Railsr, satışın müşterileri için “iş sürekliliğini” sağlamak için “yeniden sermayelendirildiği” anlamına geldiğini söyledi. Londra merkezli Railsr, yerleşik finans platformu aracılığıyla bankacılık, kartlar, kredi ve ödül hizmetleri sağlıyor.

Railsr yönetim kurulu başkanı Rick Haythornthwaite, “Şimdi temel konulara geri döneceğiz ve işi metodik ve yapıcı bir şekilde yöneteceğiz” dedi.

“Railsr için yeni bir sayfa açtık ve geleceğin bizi beklediği için heyecanlıyız.”

Kurtarma anlaşması, 40 milyon sterlinlik bir C Serisi finansman turunun duyurulmasından altı aydan kısa bir süre sonra geldi.

D Squared Capital’in genel müdürü Dan Adler şunları söyledi: “Gömülü finans, yeniliği teşvik etme, iş modellerini şekillendirme ve tüketici deneyimlerini değiştirme potansiyeline sahip.

“Railsr, Avrupa’da pazar lideri olarak konumunu koruma ve sürekli gelişen yerleşik finans piyasası fırsatını yakalama fırsatına sahip.”

Railsr kullanıcılarının geçiş sırasında “hiçbir etki” görmemesi bekleniyor.genel-11