Ticari kart pazarı TCGPlayer için logo.

resim: TCGPlayer

TCGPlayerkart oyunları, çizgi romanlar ve koleksiyon ticaret kartları, sendikalı. Geçen Cuma, hafta sonu başlamadan önce, işçilerinin çoğunluğu TCGUnion olma lehinde oy kullandı. Özellikle bu, onu, ana şirketi eBay’de başarılı bir şekilde sendikalaşan ilk çalışan grubu yapıyor.

Şimdi tarafından temsil edilen Amerika İletişim İşçileri (CWA)TCGPlayer’ın 272 kişilik personeli ilk olarak 2020’de sendikalaşma çabalarına başladı, ancak bunlar o sırada bir sendika bozucu tarafından bastırıldı. eBay, Kasım 2022’de Syracuse, NY merkezli şirketi satın aldığında, çalışanlar geçtiğimiz Ocak ayında Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu’na (NLRB) seçim başvurusu yaparak başka bir sendika oyunu oynadı. Öne çıkan talepler çalışanların misyon beyanı ücret artışları (son fiyat enflasyonunu hesaba katmak için), hastalık izni için kapsamlı ve adil bir politika ve şirket içinde yükselmek için kapsayıcı fırsatlar vardı.

TCGPlayer çalışanı Jennifer Bonham, TCGUnion-CWA’nın şirketin “kendimiz için daha iyi bir yaşam kalitesi ve müşterilerimiz için daha iyi bir hizmet kalitesi sağlamak için çalışma koşullarımızı belirlemede daha aktif bir rol üstlenmesini sağlayacağını” söyledi. […] Sendikamızı oluşturmak için bir araya gelerek TCGplayer’ı, Kimlik Doğrulama Merkezi çalışanlarının yıllarca başarılı olabileceği daha adil bir iş yeri haline getirebileceğimize yürekten inanıyoruz.”

oylamanın ardından, io9 yorum için TCGPlayer ile iletişime geçti. Şirketin bir sözcüsü, “Syracuse’daki Kimlik Doğrulama Merkezi ekip üyelerimizin TCGPlayer ile doğrudan ilişkilerini sona erdirmeye karar vermesinden dolayı hayal kırıklığına uğradıklarını” yazdı. Önceliğimiz, ekip üyelerimizi destekleyen ve TCGPlayer topluluğumuza fayda sağlayan pozitif bir iş yeri kültürü oluşturmaya devam ediyor.”

Olabildiğince çoğu zaman böyle olur sendikalara gelince, bu noktaya gelmek TCGPlayer için kolay olmadı. Ocak ayındaki ilk oylama sürecinde CWA, yönetimin personeli sendika karşıtı toplantılara katılmaya zorladığını ve gözetim çalışanları sendika desteğini göstermek için nişanlar takıyorlardı. Daha geçen hafta, CWA başvurdu biraz daha ücret, yönetimin sendika yanlısı işçileri tehdit ettiğini ve engellediğini iddia etti. Yazma sırasında, NLRB bu suçlamalar hakkında henüz bir karar yayınlamadı.

2022 yılı boyunca çeşitli sektörlerde sendikalaşma yönünde güçlü baskılar yaşandı. video oyunları Ve çizgi roman. Hepsi tam olarak tamamlanmamış veya hala devam ediyor olmasa da, 2023’e kadar devam ettiğini görmek güzel ve umarım bundan sonra da devam eder.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız SavaşlarıVe Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7