ChatGPT, ilgi çekici bir çevrimiçi sayı bulmaca oyunu olan Sumplete biçiminde bir sonraki Wordle’ı yaratmış olabilir.

kuralları eksiksiz (yeni sekmede açılır) oldukça basit. Size üçe üçten dokuza dokuza kadar değişen boyutlarda bir sayı ızgarası verilir ve sütunlarda ve satırlarda kalanların toplamı belirli olacak şekilde sayıları silmeniz gerekir. toplamlar.

Aşağıdaki örnekte görebileceğiniz gibi, en soldaki sütundan altı ve dokuzu kaldırdık, böylece kalan rakamların (iki, iki ve üç) toplamı yedi olurken, orta satır için her şeyi silmek zorunda kaldık. Dokuz hedefine ulaşmak için merkezdeki dokuz hariç.

Izgaralar büyüdükçe, her satırda ve sütunda hedefleri oluşturan daha olası sayı kombinasyonları vardır ve bu da bir çözüm bulmayı giderek daha zor hale getirir. Nihai mücadeleye hazır olanlarınız, dokuza dokuz ızgaranın keyfine varacak, çünkü bu sadece en büyük değil, aynı zamanda negatif sayılar da getiriyor.

Sumplete size göre değilse, o zaman hala dişlerinizi geçireceğiniz Wordle’a sahipsiniz ve bugünün yapbozunda yardıma ihtiyacınız varsa, onu nasıl çözeceğinize dair ipuçları için Wordle ipuçlarımıza bakın.

ChatGPT, Sumplete’i nasıl oluşturdu?

ChatGPT, Sumplete’i tamamen kendi başına oluşturmadı ve bir oyundaki ilk denemesinde de Sumplete yaratmadı. Bunun yerine, tarafından yönlendirildi Substack kullanıcısı Şaşkın Penguen (yeni sekmede açılır).

Başlangıçta bottan Sudoku benzeri mevcut bulmaca oyunları önermesini istedi, ancak daha önce hepsini oynamıştı, bu yüzden Şaşkın Penguin, AI botunun yeni bir şey yaratabileceğini düşündü. Birkaç yinelemeden sonra, daha sonra Sumplete olarak yeniden adlandırılan Sum Delete’e sahip oldu ve ChatGPT, Şaşkın Penguin’in eğlenceyi paylaşabilmesi için oyun için HTML ve JavaScript kodu bile oluşturabildi.

Sumplete fikrinin nasıl ortaya çıktığına gelince, ChatGPT iki oyunu bir araya getirmiş gibi görünüyor. Sudoku, ilham kaynaklarından biridir, ancak Sumplete, Picross ile birkaç benzerliği de paylaşır; tıpkı Sumplete’de olduğu gibi, Picross’ta da bir ızgaradaki doğru noktaları belirlemek için her satır ve sütunun içeriği hakkında ipuçları kullanırsınız.

Sumplete’in Wordle’ın kalıcı gücüne sahip olup olmadığını yalnızca zaman gösterecek, ancak kalıcı olmasa bile Sumplete’in ChatGPT’nin yardımı kullanılarak yapılan son oyun olmayacağını düşünüyoruz.genel-6