Uber’de tartışmalar iyi gidiyor. gelen bilgiye göre BloombergSürücülü araçlarda (VTC) dünya lideri olan , nakliye birimi Uber Freight’i satmak istiyor. Şirketin ana faaliyetleri iyi durumda olsa da, lojistik bölümü mücadele ediyor.

Uber halka arzı tercih ediyor

Uber’in gelecekteki bir Navlun elden çıkarma işlemi için çeşitli uzmanlara danıştığı bildiriliyor. Bu, bu aşamada tercih edilen bir halka arz veya basit bir satış şeklinde olabilir. Bloomberg. Şirket, bilgileri sadece bir söylenti olarak nitelendirerek yorum yapmaktan kaçındı.

aynı kategoride

Paris’te elektrikli hareketlilik için sonuçlar nelerdir?

İstişarelerin yalnızca ilk aşamada olduğu söyleniyor. Uber Freight’in halka arzı 2024’ten önce gerçekleşmeyecek ve piyasa durumuyla bağlantılı olacak. Operasyon şirket için acil olmayacaktı. Ancak, amiral gemisi faaliyetlerine, araba çağırmaya ve yemek dağıtımına odaklanmak istiyor.

Uber Freight, 2017 yılında yük taşımacılığına uygulanan yolcu taşımacılığıyla aynı prensip üzerine kuruldu: nakliye şirketlerini, taşıyacak şeyleri olanlarla ilişkilendirmek. Uber’in geri kalanından bağımsızdır ve 2020’de yatırımcılar, yan kuruluşta şimdiden 500 milyon dolar eşdeğeri satın aldı.

Uber, Covid-19 dönemini iyi bir şekilde atlatırken, üç aylık sonuçlarının da gösterdiği gibi, Uber Freight daha fazla zorluk yaşıyor. Ocak ayında işgücünün %3’ü, yaklaşık 150 kişi işten çıkarıldı. Bu zorluklar, karayolu taşımacılığının mevcut zayıflığına bağlanmaktadır.

Şubat ayındaki 4. çeyrek sonuçlarının sunumu sırasında, şirketin finans müdürü Nelson Chai, bölüm hakkında şunları söyledi: ” bu aktivite umduğumuzun gerisinde kalmaya devam edecek “. O çeyrekte, Uber Freight şirketin toplam gelirinin %18’ini oluşturdu ve bir önceki yıla göre %42 artışla yaklaşık 1,5 milyar $ oldu.genel-16