Bir Bölgesel Taşımacılık Ofisi (RTO) yetkilisi Cuma günü burada yaptığı açıklamada, araç çağırma hizmet sağlayıcıları Ola ve Uber’in toplayıcı lisansları için Maharashtra hükümetine başvurduklarını söyledi.

Merkez ve Maharashtra hükümeti tarafından çıkarılan bir dizi yönerge, bu tür uygulama tabanlı şirketlerin lisans almasını zorunlu kılar. Şu anda hükümet, bu operatörlerin ihlali durumunda etkili bir şekilde harekete geçemiyor ve bir lisans bu durumu değiştirebilir.

Yetkili, Yüksek Mahkeme’nin direktifiyle hareket eden araç çağırma hizmeti firmalarının, tüm ada şehri üzerinde yargı yetkisine sahip olan Mumbai’deki Tardeo RTO’da toplayıcı lisansları için başvurduklarını söyledi.

Tardeo RTO’nun bölgesel nakliye sorumlusu Bharat Kalaskar, PTI’ye Ola ve Uber’den toplayıcı lisansları için 3-4 gün önce başvuru aldıklarını söyledi.

Yetkili, başvuruların inceleme altında olduğunu ve daha sonra lisansın verilmesiyle ilgili nihai karar için Mumbai Büyükşehir Bölgesi Ulaşım Otoritesi’ne (MMRTA) sunulacağını söyledi.

Geçen ay, üst mahkeme, uygulama tabanlı taksi toplayıcılarını Maharashtra’daki faaliyetlerine devam etmek istiyorlarsa 6 Mart’a kadar lisans başvurusunda bulunmaya yönlendirmişti.

Ola, PTI’nin başvuruyla ilgili sorularına yanıt vermese de, bir Uber sözcüsü RTO’da başvuruyu onayladı.

Sözcü, “Uber, üst mahkeme tarafından belirlenen son tarih içinde iyi bir şekilde başvurdu” dedi.


Dönebilen ekranlı veya sıvı soğutmalı akıllı telefonlardan, sahipleri tarafından kolayca tamir edilebilen kompakt AR gözlüklerine ve el cihazlarına kadar, MWC 2023’te Orbital’de gördüğümüz en iyi cihazları, Gadgets 360 podcast’ini tartışıyoruz. Orbital şu ​​adreste mevcuttur: spotify, Gaana, JioSaavn, Google Podcast’leri, Apple Podcast’leri, Amazon Müzik ve podcast’lerinizi nereden alırsanız alın.
Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8