Trevor Projesi, LGBTQ+ konularında halk eğitimini savunur ve queer gençler için bir kriz yardım hattına sahiptir.

Trevor Projesi, LGBTQ+ konularında halk eğitimini savunur ve queer gençler için bir kriz yardım hattına sahiptir.
resim: Anastasiia Chepinska (Unsplash)

Ülkedeki en büyük kar amacı gütmeyen LGBTQ+ kuruluşlarından biri olan The Trevor Project’in çalışanları, Aşırı Sağ tarafından taciz ediliyor ve onlar kuruluşun kriz yardım hattı personelini gerektiği gibi desteklemediğini iddia etmek.

Yardımcısı Haberleri raporlar The Trevor Project’in intihar yardım hattındaki işçiler acımasızca yanıt alıyor homofobik ve transfobik taciz zaten kendine zarar verme ve intiharı içeren duygusal olarak tüketen vakalarla uğraşırken. Satış noktasına göre, en ciddi taciz vakalarından biri, kuruluşun kriz hattını aşmak isteyen bir grup 4chan kullanıcısından geliyor. talep edildi krizdeki gerçek queer gençlik için artan bekleme süreleri. Bazı çalışanlar Vice News’e bunun organizasyon içinde büyüyen kopukluğun yalnızca bir belirtisi olduğunu söyledi.

Sarah Hallock, Vice News’e “Kesinlikle büyük ölçekli, hızlı büyümeye odaklanıldı ve bu genellikle sürdürülemez geldi” dedi. Hallock, Trevor Project’te kriz danışmanlarını ve gönüllüleri yöneten lider bir dijital süpervizördür. “Liderlik, ön saflarda çalışan ve anlamlı değişiklikler yapan insanların sesini duymakta zorlandı.”

Hallock, Vice News’e Trevor Projesi’nin organizasyonun üzerinde çalışan 1000’den fazla kişi olduğunu söyledi. intihar yardım hattı ve sağdan taciz, örgüte yönelik hakaretleri, şiddet tehditlerini veya muhafazakar medyayı beslemek için aramaları veya sohbetleri belgeleme girişimlerini içerir.

Bütün bunlar olurken, The Trevor Project çalışanları şunu söylüyor: kuruluşun bu saldırıları yaşayan personeline destek sunmaması, işgücünün sendikalaşmaya ilgi duymasına neden oluyor. Sendikalaşma çabasında resmi bir hareket yapılmamış olsa da Hallock, çalışanların tacize ara verebilmesi için izin verilmesini savunmak istiyor.

Trevor Projesi’nin muhafazakarlar tarafından incelenmesi, birçok kırmızı eyalet ve Cumhuriyetçi politikacının LGBTQ+ topluluğuna savaş açmasıyla geliyor. Tennessee Vali Bill Lee bu ay yasalaşan ve drag performanslarını yasaklayan bir yasanın sesli bir savunucusu oldu. Geçen yıl, Florida Valisi Ron Desantis kötü şöhretli ve tartışmalı bir yasayı imzaladı. “Eşcinsel Deme” yasa tasarısı.genel-7