Çılgınları oynayan Robert Blake gerçek hayat Truman’daki katil Perry Smith Copote’s Soğuk kanlılıkla ve popüler TV polisi Tony Baretta sansasyonel bir Hollywood cinayet davası kariyerini mahvetmeden önce öldü. 89 yaşındaydı.

Kariyerine çocuk yıldız olarak başlayan Blake, 1940’lar Yeğeni Noreen Austin, MGM’deki Our Gang kısa komedi filminde kalp hastalığıyla uzun bir savaşın ardından Perşembe günü Los Angeles’taki evinde öldüğünü söyledi. Hollywood Muhabiri.

4 Mayıs 2001 gecesi, Bonny Lee BakleyBlake’in altı aylık eşi ve küçük kızının annesi, akşam yemeğini yedikten sonra arabalarında otururken yakın mesafeden iki kez vurularak öldürüldü. Vitello’nun, Studio City’de bir İtalyan restoranı. (Aktör, geride bıraktığı bir tabancayı almak için restorana geri döndüğünü söyledi.)

Hapishanede geçirilen bir yıl da dahil olmak üzere yaklaşık dört yıl sonra, bir jüri Blake’i cinayetten beraat ettirdi. Bakley ve ayrıca onu eski bir dublör istemekten suçsuz buldu (ilk kez 1975-78 ABC dizisinin setinde tanıştı. Baretta) karısını öldürmek.

Karardan sonra gazetecilere, “Beş yıl içinde 10 milyon doları nasıl aşacağınızı bilmek istiyorsanız, bana nasıl olduğunu sorun” dedi. “Zengin bir adamdım. Şimdi kırıldım.”

Duruşma sırasında, Bakley onlarca takma adı olan, binlerce erkeği dolandıran ve daha önce 10 kez evlenmiş bir dolandırıcı olduğu gösterildi. Blake, bir DNA testinin kızları Rosie’nin babası olduğunu doğrulamasının ardından Kasım 2000’de onunla evlendi. (Bakley Marlon Brando’nun oğlu Christian Brando’nun babası olduğunu söylemişti.)

“Herkes, ‘Onu asın’ dedi. Önce derisini yüzün. Onu kasabanın içinden geçir ve sonra as,’” Blake söylenmiş CBS Haber programı 48 saat 2003’te. “Tanrı, ‘Robert, sessizce otur’ dedi. Sabırlı ol, sabırlı ol. Bırakın bu mafya zihniyeti kendini yıpratsın. Çünkü bu doğru değil. Ve kıpırdamadan oturup sessiz kalır ve yeterince uzun süre beklersen, gerçek ortaya çıkar.’”

Ancak Blake, bir hukuk davasında ölümünden sorumlu bulundu ve ona 30 milyon dolar ödemesine karar verildi. bakley’s dört çocuk. 2006’da iflas ilan etti ve bir daha hiç hareket etmedi; aslında, bir aktör olarak son görünüşü David Lynch’in filmindeydi. Kayıp otoyol (1997).

New Jersey yerlisi, hapishanede tanışan ve ardından dört kişilik Clutter ailesini kırsal Holcomb’da ortadan kaldıran iki adamdan biri olan serseri Smith olarak tüyler ürpertici bir şekilde ikna ediciydi. Kansasbaşarısız bir soygundan sonra ev – dizide Soğuk kanlılıkla (1967), aynı zamanda Capote’nin 1965’in en çok satan romanını senaryo için uyarlayan Richard Brooks tarafından yönetildi.

Filmde “Bay Clutter’ın çok hoş bir beyefendi olduğunu düşündüm” diyor. “Boğazını kesene kadar öyle sanıyordum.”

Bununla birlikte, 5 fit-4 Blake, aynı zamanda, kılık değiştirme eğilimi olan alışılmadık bir dedektifi oynadığı zamanki gibi, düpedüz çekici olabilirdi. BarettaStephen J tarafından yaratılmıştır. cannell. Karakteri evcil kakadusu Fred ile köhne bir otelde yaşıyordu ve Blake 1975’te Emmy kazandı.

Ayrıca bölümlerin çoğunu yazıp yönettiğini ancak hiçbir zaman övgü almadığını söyledi.

Oyuncu daha sonra 1986 NBC dizisinde Los Angeles’ın zorlu bir bölümünde yaşayan bir rahibi canlandırdı. Cehennem Kasabası. Şovun sahibiydi ve pilotu yazmıştı, ancak birkaç bölümden sonra daha fazla devam edemedi ve bıraktı.

Blake, “Uyku hapları ve abur cuburla yaşıyordum” dedi. söylenmiş the Los Angeles zamanları 1992’de. “Fazla kiloluydum. Yüzüm şişmişti ve yaşlı, üzgün gözlerim vardı. gitmek için limuzine binerdim Cehennem Kasabası her sabah o kadar gergin olurdum ki zar zor nefes alabilirdim. Kalbim acıyor, ruhum acıyor. Her zaman şiddetli bir rakip ve mükemmeliyetçi oldum, ancak Cehennem Kasabası, Sadece korktuğumu hatırlıyorum. Bir sabah, ağzıma bir silah dayayıp tetiği çekmeme sadece günler, belki de saatler kaldığını fark ettim.”

Emmy adayı bir performansta annesini, karısını ve üç çocuğunu öldüren ve 1993’te yaklaşık yirmi yıldır yakalanmayan gerçek hayattaki bir muhasebeci olarak yeniden ortaya çıktı. CBS televizyon filmi Kıyamet Günü: John List Hikayesi.

İkinci nesil bir İtalyan Amerikalı, Michael “Mickey” olarak doğdu. Gubitos 8 Eylül 1933’te Nutley, New Jersey. Ailesi bir şarkı ve dans takımı olarak performans sergiledi ve o, erkek ve kız kardeşi “Üç Küçük Köylü” olarak biliniyordu.

Blake, çocukken kötü muameleye maruz kaldığını, dolaplara kapatıldığını, dövüldüğünü, cinsel istismara uğradığını ve yerden yemeye zorlandığını söyledi. (Babası 1955’te 48 yaşında intihar etti.)

Aile 1938’de Kaliforniya’ya gitti ve çocuklar MGM’de figüran olarak çalışmaya başladı, Blake de filmde göründü. Gelin suitiRobert Young’ın oynadığı 1939 yapımı bir film. Ayrıca o yıl, stüdyonun Our Gang kısa film serisinde ilk kez iğrenç Küçük Mickey olarak yer aldı; Bunlardan yaklaşık 40 tane yaptı ve en iyi arkadaşı Billie “Karabuğday” Thomas’dı.

(Kasım 1982’de Blake, Cumartesi gecesi canlınerede ekip üyeleri Çetemiz karakterlerini oynadı – Julia Louis-Dreyfus Darla, Joe’ydu piskopo öyleydi kurbağa, Mary Gross Yonca’ydı ve Eddie Murphy Karabuğday’dı. Blake’in birlikte çalışması o kadar zordu ki gösteriden men edildi.)

miki Gubitos kendisine başrol verildiğinde Bobby Blake oldu. Mokey (1942), yeni ailesiyle tanışan bir çocuğu oynuyor üvey anneDonna Reed.

1943’te ilk olarak, bir B-film dizisinin baş karakteri olan kovboy Red Ryder’ın Kızılderili yardımcısı Küçük Kunduz olarak rol aldı. O içerideydi Yedinci Haç (1944) Spencer Tracy ile oynadı ve John Garfield’ı bir çocuk olarak oynadı. Humoresk (1946) ve Sierra Madre Hazinesi (1948), Humphrey Bogart’a piyango bileti satan Meksikalı bir çocuk olarak görülüyor.

Blake ortaya çıktı Kara Gül (1950) Tyrone Power’ın oynadığı ve televizyonlarda Cisco Çocuk, Roy Rogers Gösterisi Ve Kırık Ok. Sert bir genci canlandırdı Rıhtımda Rumble (1956) ve Lewis Milestone’da bir özel domuz pirzolası tepesi (1959), Gregory Peck’in oynadığı.

Richard Boone’un 1963-64 NBC antoloji şovunun müdavimiydi ve PT 109 (1963) ve Sydney Pollack’in Bu Mülkiyet Mahkûm Edildi (1966) almadan önce Soğuk kanlılıkla iş.

Daha sonra, Blake bir Kızılderiliyi oynadı. Onlara Willie Boy’un Burada Olduğunu Söyle (1969), bir cinayeti ortaya çıkaran bir Arizona motosiklet subayı. Mavi Electra Glide (1973) ve Jimmy Hoffa’da Kan davasıbir 1983 ABC mini dizisi.

Ayrıca 1961’den 1983’te boşanana kadar aktris Sondra Kerr ile ve kısa bir süre Pamela Hudak ile boşanmaları Şubat 2019’da sonuçlanana kadar evlendi. Hayatta kalanlar arasında üç çocuğu da var.

Blake, sonraki yıllarında 2012’de bir anı yazdı, Bir Rascal’ın MasallarıAilesinin söylediğine göre , caz müziği seviyor, gitar çalıyor, şiir okuyor ve klasik filmler izliyordu. Onun anısına bağış yapılabilir umut şehri.

Ne derseniz deyin, Blake bir kurtulandı. Kalıcı gücünü, oyunculuk veya dans dersi almadığını belirterek, doğuştan gelen bir performans yeteneğine borçluydu. 2011’de verdiği bir röportajda Tavis Smiley’e “2 yaşımdayken sihirdim” dedi. “Gösteri dünyasına gelince, kimseye arka koltukta oturmadım.”sinema-2