Google, Google One planlarını yeni özelliklerle güncelliyor. Özellikle, arama devi, tüm Google One kullanıcıları için bir VPN ve yeni bir karanlık web izleme özelliği sunuyor.

Şimdiye kadar Google’ın VPN özelliği, aylık 9,99 € veya yıllık 99,99 €’dan başlayan fiyatlarla yalnızca Premium 2TB planlarına dahil edildi. Şu andan itibaren, VPN aracı 100 GB için aylık 1,99 €’luk Temel tekliften edinilebilecek. Google One tarafından sunulan VPN’i Android, iOS, Windows ve Mac’te kullanabilirsiniz ve hatta erişim VPN’ini en fazla beş kişiyle paylaşabilirsiniz. aynı zamanda Google One aboneliğinizin bir parçası olan kişiler.

Google One Planı Karşılaştırma Tablosu

Yeni Google One fiyat listesi.

Önceki Google One fiyat listesi.

Google VPN’i daha fazla aboneye ulaştırmanın yanı sıra Google, yeni bir karanlık web izleme hizmeti de başlatıyor. Bu yeni hizmet, adınız, adresiniz, e-posta adresiniz, telefon numaranız, telefonunuz ve sosyal güvenlik numaranız dahil olmak üzere kişisel bilgileriniz için – erişim özel araçlar gerektiren, ancak kişisel bilgilerin genellikle satıldığı ve alınıp satıldığı karanlık ağı tarar. Hakkınızda bilgi bulunursa, Google One sizi bilgilendirecek ve ne yapmanız gerektiğini size söyleyecektir.

Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri’nde Google, karanlık ağda bir sosyal güvenlik numarası bulunursa, sahibinin hükümeti hırsızlık konusunda uyarabileceğini ve kredisini bloke edebileceğini belirtir.

Dark web izleme özelliği, önümüzdeki birkaç hafta içinde One abonelerine sunulmaya başlayacak.

Kaynak : ZDNet.comgenel-15